Legendární The Streets hlásí návrat, Mike Skinner oznámil jednorázové tour po Velké Británii

Obrázek uživatele Martin Miko
12.10.2017, 08:10

Dle ohlasů na Facebooku Velká Británie pravděpodobně jásá. Legendární kapela The Streets v čele s rapperem Mikem Skinerem totiž oznámila jednorázové turné pod názvem „The Darker Shadow The Brighter The Lighst“, které plánuje na jaro 2018. Celkem 6 zastávek po Velké Británii se ponesou v duchu těch největších hitů dodnes uznávaného kultu britské alternativní scény.

The Streets vrací úder!

Před několika dny se na Facebooku objevilo oznámení ze strany kapely The Streets, ve kterém stálo, že v dubnu 2018 vyrazí na jednorázové turné v rámci Velké Británie. „Oznámil jsem své kapele, že musíme zahrát staré hity,“ prohlásil ve svém facebookovém statutu frontman kapely Mike Skinner. Zároveň oznámil, že k tour The Darker The Shadow The Brighter The Light bude zahájen předprodej tuto středu. The Streets naposledy vyrazili na tour v roce 2011 v rámci jejich páté studiové desky Computers and Blues, avšak příští rok zazní na turné všechny dosavadní hity z předchozích pěti alb.

Kapela tour odstartuje 19. dubna v Birminghamu a poté bude pokračovat do Glasgow, Manchesteru, Leeds a skončí dvěma koncerty v Londýně, čímž završí celé turné. Zpráva o chystané štaci na Facebooku vyvolala obrovské reakce, ve kterých se tisíce fanoušků dožadovalo koncertů i v dalších zemích Evropy. V České republice se kapela The Streets objevila v červenci 2011, když zahrála na festivalu Rock For People.

Mike Skinner vytvořil kult své doby

The Streets je hudební projekt z Velké Británie, který vede rapper a producent Mike Skinner. Ten projekt založil v roce 1994 v rodném Birminghamu. Celkem se jim podařilo vydat 5 desek, z čehož je rozhodně nejzásadnější debutové album Original Pirate Material, které je pokládáno za jednu z nejprůlomovějších nahrávek v britské taneční a hip hopové hudbě. Debutové desky se jen v Anglii prodalo přes milion kusů. Co se týče definice hudebního stylu The Streets, dá se popsat jako mix elektronické muziky a hip hopu.

A zde je návrat kapely Chaozz na podium po 14 letech.


Komentáře