Hiphopová legenda Chaozz se dala po 14 letech zase dohromady, na konci října vystoupí v Praze

Obrázek uživatele Martin Miko
26.9.2017, 14:09

Za objevením nejúspěšnější české hiphopové kapely 90. let stál jeden z prvních pražských diskžokejů Tea Jay Ivo, který začátkem 90. let pracoval jako prodavač CD nosičů a seznámil se s tehdy mladým Dephem, který mu dal demo nahrávku své první kapely. Amatérský zvukový záznam se dostal do správných rukou, jelikož se tato událost stala hybným momentem pro vznik české hudební legendy, která 28. října 2017 po dlouhých 14 letech vystoupí v pražské MeetFactory.

Kapela Chaozz vystoupí v Praze

Na sociálních sítích se jako blesk z čistého nebe objevila zpráva, že legendární česká rapová kapela Chaozz se po dlouhých 14 letech znovu vrátí na podium v plné sestavě. Celý koncert se odehraje v rámci světového finále soutěže End Of The Weak, která letos proběhne v prostorách pražské MeetFactory. Na finále soutěže EOW 2017 se sejdou rappeři z celého světa. Kromě Chaozz na akci vystoupí například Pio Squad.

Chaozz vznikl kolem roku 1994 v Praze spojením dvou kapel Unit a Flavamatic. Skupina měla postupně tyto členy: Deph, Bass, Fugaz, Rusty, DJ Skupla, Rychlík a DJ Smog. Prvním počinem kapely byla deska s názvem ...a nastal chaos, která vyšla v roce 1996. Na desce se objevily hity jako Televize, Policijééé nebo Planeta opic. Po vzoru amerických rapperů se k písním s hitovým potenciálem natáčely videoklipy. Především díky českým hudebním pořadům jako Medúza nebo Eso se kapele podařilo prosadit mezi lidmi. Celkově se jim podařilo prodat přes 50 tisíc desek, což se pravděpodobně žádné jiné české hiphopové kapele nepovedlo.

Hiphopová legenda, na kterou se nezapomnělo

Celkem se kapele podařilo vydat 5 desek, z čehož deska z roku 2002 s názvem Inventura byla výběrem toho nejlepšího z dosavadní tvorby. Kapela aktivně fungovala do roku 2002 a naposledy se spolu na koncertním pódiu objevila 18. 4. 2003 ve Valašském Meziříčí. Po rozpadu Chaozzu frontman kapely Deph založil spolu s Djem Skuplou kapelu Prago Union, která funguje dodnes.

Jeden lídrů kapely a vrchní textař Kato(dříve Deph) v rozhovoru pro Aktualne.cz v roce 2015 prohlásil, že by si nedokázal představit, jak běhá po pódiu a řve „Policie, policie“ (část refrénu známé písně od Chaozz). Uběhly dva roky a máme tu nově oznámené vystoupení v Praze. Jedná se návrat Chaozzu, nebo jen jeden koncert pro nejvěrnější fanoušky? Kato se před dvěma lety nechal slyšet, že návrat Chaozzu by proběhl jen v případě, že by se vytvářel nový hudební materiál.

A zde superkapela Prophets of Rage vydala novou desku.


Komentáře