fb pixel Legendární koncert Michaela Jacksona v Praze: V půlce devadesátek král popu přilákal 120 tisíc lidí, dorazil i Václav Havel – G.cz
Vyhledávání

Legendární koncert Michaela Jacksona v Praze: V půlce devadesátek král popu přilákal 120 tisíc lidí, dorazil i Václav Havel

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Před 27 lety se Česká republika stala svědkem jednoho z nejvelkolepějších koncertů ve své historii. Za vším stála dnes již zesnulá legenda popu Michael Jackson, která vystoupila na vyprodané Letenské pláni v Praze a ukázala Česku, jak vypadá pořádný koncert. Jacksonovo světové turné HIStory zkrátka nemohlo začít lépe.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 4.9.2023, 21:32

Jackson ohromil Prahu

7. září 1996 se v Česku odehrál jeden z největších koncertů v historii země. V Praze totiž vystoupil samotný Michael Jackson. On sám však do Prahy dorazil už o 4 dny dříve, aby si během svého pobytu v našem hlavním městě prohlédl památky, setkal se s tehdejším prezidentem Václavem Havlem a aby navštívil dětský domov ve Zbraslavi a dětské traumatologické centrum v Motole. Jackson strávil tehdy v Praze celkem 5 dnů. Král popu bydlel v hotelu Intercontinental, který byl po celou dobu jeho pobytu obléhán šílenými fanoušky. Z dnešního pohledu je bizarní fakt, že si Jackson pozval k sobě na hotel jedno dítě, s nímž vedl údajně přátelský rozhovor.

Co se týče samotného koncertu Jacksona na Letenské pláni, dorazit mělo údajně 120 tisíc diváků, což bylo podobně jako na koncert Pink Floyd v roce 1994. V srpnu 1995 dorazilo na pražský koncert Rolling Stones na Strahově přes 130 tisíc diváků. Celá Praha byla tehdy polepena plakáty na velkolepou show k tour HIStory a Pražský dopravní podnik musel tehdy kvůli akci pozměnit jízdní řády.

Jacksonův koncert tehdy trval 2 a půl hodiny a byl pro fanoušky obrovským zážitkem, nicméně kritikům se moc nelíbil a označovali ho za „směšný cirkus“. Cena lístku na koncert se tehdy pohybovala okolo 700 korun. V roce 1996 se průměrná česká mzda pohybovala okolo 9 tisíc korun, takže to bylo poměrně hodně peněz.

V následující galerii můžete zavzpomínat na to, jaké to bylo, když božský Michael Jackson přijel v roce 1996 do Prahy.

A zde vás potěší velká galerie satirických koláží od Vaina.

Podobné články

Doporučujeme

Další články