Leaving Dreamland: Věděli jste, že kromě Aladdina je i live-action verze Dumba? A točil ji Tim Burton! – G.cz
Vyhledávání

Leaving Dreamland: Věděli jste, že kromě Aladdina je i live-action verze Dumba? A točil ji Tim Burton!

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pamatujete, jak se vám podařilo vytěsnit obrázek polonahého modrého Willa Smithe v kůži Genieho z live-action verze klasické disneyovky Aladdin? Do českých kin přichází snímek, který má šanci pomoci vám ten nepříjemný obraz vymazat z hlavy nadobro. Tim Burton totiž natočil live-action verzi ještě klasičtějšího filmu od Disneyho; Dumba.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.3.2019, 07:00

Dumbo naživo

Zdá se, že jakékoliv ohraničené území nesoucí v názvu slovo "land" skrývá pod povrchem velké zlo. Bylo tomu tak v Jacksonově Neverlandu a je tomu tak v Dreamlandu V. A. Vandevera. Bohudík je jedno z těch míst fiktivní. Nebo spíš bohužel jen jedno...

Majitel cirkusu Max Medici pověří svou bývalou hvězdu Holta Farriera a jeho děti Milly a Joa, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou publiku k smíchu. Poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, je ale všechno jinak! Cirkus díky nové a dosud neviděné atrakci ve formě vznášejícího se slůněte zažívá neuvěřitelný návrat.

Nezvyklé zvíře neujde pozornosti podnikatele V. A. Vandevera, který angažuje "podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující královnou vzduchu Colette Marchant. Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství.

Nuže. Co očekávat od hraného Dumba? U Disneyho se před časem rozhodli zatnout tipec všem, kdo by si snad mysleli, že je tohle pohádkové studio už za zenitem. Ve snaze vytahat peníze z původních nostalgických odrostlých diváků a přilákat jejich moderními technologiemi zmlsané děti - diváky nové - se Disneyovci rozhodli předělat všechny své klasické kousky do live-action podoby. To znamená, že jsou pohádky odehrané živými herci. A kam člověk nemůže, tam se nasadí trikař.

Celé to odstartovala Kráska a zvíře, která měla silnou páku ve fromě Emmy "Hermiony" Watson v hlavní roli. Dalším kouskem měl být Aladdin, kde trumf představuje modrý Will Smith v roli Genieho. Tedy to jsem si alespoň doteď mysleli! Nějak nám totiž uniklo, že v mezičase se stihl samotný Tim Burton chopit příběhu létajícího slůněte Dumba a vyrobit jeho hvězdně obsazenou live-action podobu.

Danny DeVito jako principál Medici (DeVitovi ředitelé cirkusů jdou, to už u Burtona dokázal - kdysi ve Velké rybě), Collin Farrell výjimečně v kladné roli Holta Farriera, krásná Eva Green coby umělkyně Colette a Michael Keaton s úlisně ulíznutou patkou coby podnikavý Vandevere, tomu říkáme slibná základní sestava. Navíc - Tim Burton a dobový cirkus? To je prostředí, ve kterém se svérázný režisér cítí jako ryba ve vodě.

A tak se jako milovníci pohádek na tuhle netušenou kinonovinku, která má premiéru 28. března, docela těšíme. Obavy v nás budí jen zkušenost, že je-li excentrický stylový Burton až příliš svázán nároky velkého studia, na výsledném filmu je to hodně znát a většinou to není dobré (třeba jako v případě Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti nebo Alenky v říši divů).

A tady si přečtěte 12 faktů a zajímavostí o nejlepším českém filmu roku 2018 - road movie Všechno bude.

Podobné články

Doporučujeme

Další články