fb pixel Film roku 2018 Všechno bude ve 12 faktech: Vulgárního puberťáka musel Jan František Uher trénovat. A vůbec mu to nešlo! – G.cz
Vyhledávání

Film roku 2018 Všechno bude ve 12 faktech: Vulgárního puberťáka musel Jan František Uher trénovat. A vůbec mu to nešlo!

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Je rozhodnuto; podle České filmové a televizní akademie byla nejlepším filmem roku 2018 zimní road movie režiséra Olma Omerzu Všechno bude. Ať už jste tento skvělý počin viděli, nebo ne, následující věci byste o něm měli vědět; teď, když je ověnčený hned šesti Českými lvy.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.3.2019, 08:30

Film roku 2018

Kdyby odteď všechny ceremoniály k předávání Českých lvů vypadali tak, jako vypadal ten v pořadí šestadvacátý, který se odehrál 23. března večer, měli bychom velkou radost a snad bychom i ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) začali zase brát vážně. Na rozdíl od uplynulých let se moderátorovi večera Václavu Koptovi nejen podařilo vyhnout trapnosti, ale dokonce i být vlastně zábavný a svižný.

Ale zase takový zázrak to taky nebyl, takže se pojďme věnovat tomu, oč tu kráčí především - jasnému vítězi celého večera, zimní road movie režiséra Olma Omerzu Všechno bude. Snímek, který ČFTA už na podzim vyslala na Oscary jako zástupce České republiky, posbíral celkem šest cen, kromě té pro nejlepší film ještě za režii, střih, scénář a pro nejlepší herečku i nejlepšího herce v hlavní roli. Zcela tak zastínil výroční životopis Jana Palacha i favorizovaného Tomana, který ze 13 nominací neproměnil ani jednu.

Pokud jste Všechno bude propásli v kinech, doporučujeme vyhlížet, kdy snímek do programu zařadí nějaká z českých televizí, protože to vážně stojí za vidění. Dětští neherci v hlavních rolích Tomáš Mrvík a Jan František Uher jsou prostě skvělý, a to přesto, že natáčení bylo jejich první filmovou zkušeností. Uher měl dokonce tak velké problémy s vulgární mluvou své postavy, že musel před natáčením trénovat; s Mrvíkem si sedli ke stolu naproti sobě a křičeli na sebe navzájem ty nejsprostší nadávky.

Další zajímavosti a fakta o filmu roku 2018 jsme sesumírovali v galerii tady:

A tady se můžete podívat na zajímavostí o 10 zásadních filmových tváří Garyho Oldmana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články