Krok směrem ke zdravému fast foodu? McDonald's začal prodávat "naháče". Oč je lepší než klasika v housce? – G.cz
Vyhledávání

Krok směrem ke zdravému fast foodu? McDonald's začal prodávat "naháče". Oč je lepší než klasika v housce?

McDonald´s během sekundy prodá 75 hamburgerů. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Svět rychlých občerstvení už nikdy nebude jako předtím. McDonald's totiž vyrukoval s bugrem bez housky, který pojmenoval „naháč“. Ano, to ikonicky nasládlé pečivo, díky kterému jsme si nezamastili prsty, už nebude samozřejmostí, což potěší mnohé vyznavače diet a odpůrce lepku. Nepřijdete si také tak nějak zmatení? Co přijde příště? Hranolky bez tuku? Nebo snad veganské McFlurry?

Martin Miko
Martin Miko 24.7.2019, 13:02

Jednoho naháče, prosím

Hamburger bez housky je jako život bez lásky. Tohle by vám ještě před pár lety řekl každý milovník amerického rychlého občerstvení, nicméně časy se mění a s nimi i stravovací návyky. S příchodem bezlepkových, carnivore a keto diet se snaží McDonald's přizpůsobovat, což rozhodně ceníme. Svět se na oplátku ptá, jestli je tohle ještě burger a my odpovídáme jednohlasně, že rozhodně je. Burger je způsob přípravy mletého masa, což nový „naháč“ neboli Naked burger, jak jej McDonald's pojmenoval, splňuje. Proto chce Evropská unie přejmenovat ty veganské burgery na sojové kotouče a tofu puky. To dává smysl, že?

Jo, a nemyslete si, že si budete objednávat cheese bez housky, protože varianta burgerů bez housky se bude týkaj jen a pouze prémiových burgerů. Od pondělí si tak můžete objednat Naked burger Clubhouse s hovězím masem. Odpůrcům sladké housky tak dojde další argument, proč nejít do Mekáče, takže to je vlastně dobrý tah. Hovězí maso se zeleninou snad nikdo znesvětit ani nemůže.

Přišel tak tedy Mcdonald's s prvním opravdu fitness jídlem ve své historii? Ten mizerný salát, který už dlouhé roky nabízí, nepočítáme. Naked Clubhouse Bacon má 472 kalorií, obsahuje 33 g tuků, 15 g sacharidů a 28 gramů bílkovin. Standardní Clubhouse Bacon má kalorií 699, tuků 36 g, výraznější je, pochopitelně, rozdíl v sacharidech, těch v klasice pozřete 55 g. Zásadní jsou ale ty tuky. Pořád je to burger se slaninou. A olej. Fast foodový olej. Takže ne, je to spíš pro "pocit".

Nová nabídka zní prostě trendy, takže kultovní rychlé občerstvení na naked burgeru vydělá, protože stojí stejně jako běžný hambáč. Dá se očekávat, že to nebude trvat dlouh, konkurence se tomuto nápadu přizpůsobí a začne brzo nabízet to samé a možná ještě s přidanou hodnotou. Třeba v podobě burgerového salátu? Necháme se překvapit.

Udělá Naked burger svět hezčím místem pro všechny? To nevíme, ale s jistotou víme, že Tomio Okamura prodává halal jídlo, i když muslimy moc v lásce nemá.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu