fb pixel Kříženec Bourna a Avengers? Na sólové marvelovce Black Widow nás zajímá hlavně David Harbour jako Red Guardian – G.cz
Vyhledávání

Kříženec Bourna a Avengers? Na sólové marvelovce Black Widow nás zajímá hlavně David Harbour jako Red Guardian

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

MCU vstupuje do čtvrté fáze! Nebo do ní spíš vstoupí na jaře 2020, kdy půjde do kin sólový film Black Widow s tváří Scarlett Johansson. Tvůrci kromě data premiéry odhalili i teaser a první záběry z chystaného filmu. Co o něm zatím víme?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.12.2019, 07:53

Zpátky k Nataše

Avengers máme už nějaký ten pátek za sebou. Dvojí uvedení závěru superhrdinské série pomohlo Marvelu vyždímat z jejich nejpopulárnější týmovky už opravdu i ten poslední halíř a je čas hledět vstříc ještě výdělečnějším zítřkům! Proto už 1. května 2020 ve světové premiéře vypustí do světa očekávaný sólo film Black Widow, kterou již řadu let parádně hraje Scarlett Johansson.

Zatím jsme od tvůrců dostali malou ochutnávku v podobě prvního teaseru. Podívejte se na něj tady:

Takže, co o filmu zatím víme a co nového nám prozradila krátká upoutávka? Primárně to, co nás jako fanoušky Stranger Things zajímá skoro nejvíc, a to sice pohled na Davida Harboura aka Jima Hoppera v roli Alexeje Šostakova. Kdo to? To je "ruská verze Kapitána Ameriky", která se skrývá pod maskou a přezdívkou Red Guardian. Ve světe komiksových předloh bylo Rudých strážců hned několik. Stejně jako jejich americký protějšek používali štít, navíc ale taky zbraně. Naopak neměli žádné superschopnosti, pokud se tedy výcvik KGB nepočítá jako něco nadlidského.

Už před časem Harbour v rozhovoru pro webzine IGN prozradil, že časově se dá děj Black Widow zařadit bezprostředně za události filmu Kapitán Amerika: Občanská válka a před příběh Infinity War. Dále víme, že se Nataša Romanovová kromě své minulosti postaví také Tonymu Mastersovi aka Taskmasterovi, jednomu z klasických marvelovských záporáků. Dále uvidíme "novou Black Widow" Jelenu Belovou. Tu ztvárnila stále populárnější Florence Pugh, která na sebe a svůj velký talent upozornila díky hlavní roli ve folklórním hororu Slunovrat a v USA také partem v nové seriálové verzi kanonického románu Malé ženy. O ztvárnění postavy se ucházely například i Emma Watson či Saoirse Ronan s tím, že Hermiona byla dlouhodobou favoritkou. Nakonec ale vyhrála Pugh a pokud můžeme z toho mála, co jsme viděli, soudit, z takové nabídky to byla ta nejlepší volba.

Opravdové fanoušky filmů z MCU potěší i fakt, že bychom se konečně měli dozvědět, co se to tehdy vlastně stalo v Budapešti. Pokud jste dosavadní avengeří snímky sledovali pozorně, víte, že "akce Budapešť" byla na bedrech právě Black Widow a jejího parťáka Hawkeyeho, která se podle všech narážek nějakým způsobem zvrhla. Konečně se dozvíme pravdu!

No a zajímavé je i jméno režisérky - studio si totiž i po žádostech hlavní hvězdy vymínilo, že film bude točit žena. Volba padla na australskou režisérku Cate Shortland. Ta má na kontě zatím dva výraznější počiny - oceňovaným válečným dramatem Lore a atmosférickým mysteriózním thrillerem Berlínský syndrom se skvělou Theresou Palmer v hlavní roli.

Inu, jak to dopadne, to podle ČSFD v českých kinech uvidíme dokonce už 30. dubna příští rok. Samozřejmě nás zajímá, jakou cestou se Marvel vydá po Avengerech. Zatím to na nic extra nového nevypadá, ale víte, jak se to říká - naděje umírá poslední!

Podobné články

Doporučujeme

Další články