fb pixel V prvním příběhu dal Captain America pěstí Hitlerovi: 10 podob nejpatriotičtějšího superhrdiny všech dob – G.cz
Vyhledávání

V prvním příběhu dal Captain America pěstí Hitlerovi: 10 podob nejpatriotičtějšího superhrdiny všech dob

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Captain America patří mezi nejikoničtější a nejstarší superhrdiny na světě a během jeho sedmdesátiosmileté existence se jeho podoba několikrát měnila. Vůbec nejslavněji ztvárnil amerického hrdinu herec Chris Evans, který dnes slaví 38. narozeniny. Zdaleka však nebyl jediným neohroženým bojovníkem za spravedlnost a americké zájmy...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 13.6.2019, 12:06

Pomáhal osvobozovat koncentráky

Captain America (vlastním jméne Steve Rogers) se prvně objevil v komiksových sešitech již v roce 1941, kdy jako produkt amerického programu na vývoj supervojáků pomáhal Spojencům vyhrát druhou světovou válku. Mimo jiné na stránkách kreslených příběhů osobně zachránil život americkému prezidentovi Franklinu D. Rooseveltovi život či se podílel na zastavení nacistické invaze do Sovětského svazu a ke konci války spolu s americkými vojsky dokonce osvobozoval koncentrační tábory. Jelikož po prohře Německa Rogers záhadně zmizel ve studených vodách Atlantiku, rozhodla se americká vláda vybrat nového Americu, a tak se v průběhu následujících několika let na tomto postu vystřídalo několik dalších vojáků.

V 60. letech se Stevea podařilo najít zamrzlého v ledu, a tak se do komiksů vrátil původní Captain America. Tvůrci se celou dobu jeho existence pokoušeli reflektovat soudobé politické nálady, a tak se v 70. letech Rogers, znechucený z vlastní vlády po aféře Watergate, rozhodl opustit svou původní identitu a změnil se v Nomada - superhrdinu bez vlasti. Spolu s Iron Manem patří k nejkomplexnějším postavám od Marvelu.

A tady si můžete prohlédnout, jak se Captain měnil v průběhu let a jak postupně z papíru přešel skrze televizní obrazovky až na plátna velkých kin:

A tady si načtěte 10 zajímavostí o prvním Iron Manovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články