fb pixel Král rock´n´rollu Elvis Presley: 8 zajímavostí o nejprodávanějším umělci v historii – G.cz
Vyhledávání

Král rock´n´rollu Elvis Presley: 8 zajímavostí o nejprodávanějším umělci v historii

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Před 62 lety poprvé Elvis Presley představil jeden ze svých největších hitů s názvem Hound Dog. Když na podiu během The Milton Berle Show poprvé tuto píseň zazpíval a předvedl k tomu svůj specifický tanec zahrnující sugestivní pohyby boky, fanynky byly naprosto ohromeny a vystoupení je dodnes bráno jako zásadní moment v historii rock and rollu. Zde je 8 zajímavostí o nepřekonaném (a nepřekonatelném) králi tohoto žánru...

Martin Miko
Martin Miko 6.6.2018, 08:52

1. Jeho dvojče zemřelo při porodu

Elvis se narodil 8. ledna roku 1935 ve 3:30 v americkém Tupelu. Jeho bratr - dvojče se narodil o půl hodiny dříve, ale bohužel zemřel při porodu. Měl se jmenovat Jesse Garon Presley.

2. Hudbě se věnoval od svých 10 let

Když se Elvis v roce 1945 zúčastnil pěvecké soutěže, jednalo se v podstatě o jeho první veřejné vystoupení. V soutěži skončil na pátém místě a jako výhru získal celodenní vstupenku do lunaparku na kolotoče. O rok později dostal Elvis kytaru.

3. Ve svých 18 letech poprvé nahrával ve studiu

Když mu bylo 18 let, tak v nahrávacím studiu Sun Records nahrál své první písně jako dárek pro svou milovanou matku. Jednalo se o písně My Happiness a That´s When Your Heartaches.

4. Píseň Hound Dog ho vyšvihla mezi elitu

V první polovině roku 1956 vydal singl Heartbreak Hotel, kterého prodal přes milion kopií. V tu dobu se rovněž začal objevovat v televizi, která tehdy byla v USA na vrcholu. Když 5. června 1956 předvedl svůj unikátní tanec při písni Hound Dog, stal se pro fanoušky nezapomenutelný.

5. Ze zpěváka hercem snadno a rychle

Vzhledem k jeho úspěchům, výstupům v televizi a mnoha milionům prodaných desek si Elvise začali všímat i filmoví producenti, kteří ho postupně obsazovali do filmů. Filmy nebyly moc kvalitní, jenže v nich hrál Elvis, což stačilo.

6. V roce 1958 odešel na vojnu, kde se zamiloval

Na vrcholu kariéry se musel odmlčet a nastoupit na vojnu v Německu. Zde se seznámil se svou budoucí manželkou Priscillou, které v té době bylo pouze 14 let. Spolu měli později dceru Lisu Marii Presleyovou.

7. Stal se autorem mnoha nesmrtelných hitů

Na světě není moc lidí, kteří by i dnes neznali Elvise Presleyho. Za svůj život prý prodal neuvěřitelných 130 milionů desek, čímž se stal jedním z nejprodávanějších umělců v historii. Za zmínku stojí hity jako Don`t Be Cruel, Surrender, Blue Christmas, In the Ghetto nebo Burning Love.

8. Zemřel ve věku pouhých 42 let

Ačkoliv je spousta konspiračních teorií, že Elvis Presley neustále žije někde na pustém ostrově a užívá si svých vydělaných peněz, tak opak je pravdou. 16. srpna 1977 byl nalezen u sebe doma v koupelně mrtvý. Prý se předávkoval drogami a prášky. Oficiální verze tvrdí, že příčinou jeho smrti byl infarkt.

A zde je 6 zajímavostí o Jamesi Brownovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články