fb pixel Kraftwerk, Liam Gallagher a další zvučná jména: 6 interpretů, kvůli kterým stojí za to vyrazit na Metronome Festival – G.cz
Vyhledávání

Kraftwerk, Liam Gallagher a další zvučná jména: 6 interpretů, kvůli kterým stojí za to vyrazit na Metronome Festival

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Metronome Festival Prague patří mezi největší a současně nejmladší hudební festivaly u nás. Jeho čtvrtý ročník odstartuje na Výstavišti v pražských Holešovicích v pátek 21. června. Pokud ještě váháte, zda si na tuto dvoudenní akci koupit lístek, možná vám pomohou se rozhoupat zvučná jména, kterých je letošní program plný. Chybět nebudou legendární němečtí Kraftwerk, někdejší frontman Oasis Liam Gallagher nebo britská skupina Morcheeba. A to není zdaleka všechno…

Václav Roman
Václav Roman 6.6.2019, 07:46

1. Liam Gallagher

Ze všech anglických měst patří Manchester k jedněm z nejhudebnějším. Pochází z něj třeba Liam Gallagher, který v roce 1991 společně se svým bratrem Noelem založil skupinu Oasis, která byla v 90. letech jednou z nejúspěšnějších britských kapel. Hlavním inspiračním zdrojem bratří Gallagherů byli slavní Beatles. Album (What’s the Story) Morning Glory? (1995) bylo vyhlášeno nejlepším britským albem čtvrtstoletí. Když se Oasis rozpadli, založil Liam skupinu Beady Eye, která fungovala až do roku 2014. Poté se vydal na sólovou dráhu, jeho debutem bylo album As You Were (2017). A teď má zamířeno na koncert do Prahy...

2. Morcheeba

U zrodu této britské hudební nadžánrové legendy stáli v roce 1995 bratři Ross a Paul Godfreyovi a charismatická zpěvačka Skye Edwards. Po čtyřech úspěšných deskách, se Skye vydala na sólovou dráhu a její post zaujala na nějakou dobu Daisy Martey. Po několika letech se však Skye do kapely vrátila, odešel však pro změnu Paul Godfrey, a tak je zatím poslední počin této kapely album Blaze Away (2018) dílem dua. Morcheeba v ČR nekoncertovala dlouhých 6 let. Na Metronome Festivalu kapela zahraje songy z nového alba, ale i starší pecky. Dost možná i jeden z jejich největších hitů „Rome wasn't built in a day“ z desky Fragments of Freedom (1999).

3. Kraftwerk

Kultovní kapela Kraftwerk vnikla už v roce 1970. U jejího zrodu stáli Ralf Hütter a Florian Schneider, podařilo se jim významně přispět k vývoji elektronické hudby. Tuto kapelu he Observer označil za nejvlivnější hudební skupinu hned po The Beatles, což je docela pádný důvod je chtít vidět naživo. Průkopníci hry na syntetizátory do Prahy přivezou unikátní 3D show.

4. Digitalism

Digitalism tvoří duo Jens Moelle a Ismal „Isi“, kteří se seznámili v roce 2004 v hamburském vinyl shopu, kde Jens pracoval. Začali spolu hrát a brzo jim byla hamburská taneční scéna malá a dvojice hrající elektronickou hudbu se zařadila mezi největší evropské hvězdy žánru new rave. Na kontě mají skladby vlastní tvory i řadu remixů.

5. Noga Erez

Rodačka z Tel Avivu Noga Erez je hudebnice každým coulem. Hraje na několik nástrojů, zpívá a rapuje. Začínala s jazzem, ale postupně ji zaujala elektronika, R´n´B a hip hop. Poslechněte si, jak umí. Její první singl Toy je dost zdařilá záležitost:

6. Primal Scream

Skotská alternativní rocková kapela Primal Scream se může pochlubit za bezmála 40 let své existence jedenácti alby. Na letošním Metroneme Festivalu mají rozhodně z čeho vybírat.

A zde 5 kapel, kvůli kterým stojí za to vyrazit na Rock for People 2019.

Podobné články

Doporučujeme

Další články