5 kapel, kvůli kterým stojí za to vyrazit na Rock for People 2019: Tahákem budou Manic Street Preachers i Rudimental

Obrázek uživatele vaclav.roman
02.05.2019, 10:17

Rock for People je tu s námi už čtvrtstoletí! Pokud chcete na jeden z největších a nejstarších tuzemských multižánrových festivalů vyrazit, poznačte si v kalendáři 4. až 6. července 2019. V tomto termínu nesmíte na letišti v Hradci Králové chybět. Line-up 25. ročníku totiž vypadá tradičně hodně zajímavě. Na začátku prázdnin se můžete těšit na desítky skvělých kapel, zde představíme pět z nich.

1. Manic Street Preachers

K největším zahraničním hvězdám letošního Rock for People patří bezesporu velšská rocková skupina Manic Street Preachers. Toto rockové trio se u nás představilo už několikrát, zatím naposledy před pěti lety v pražské Lucerně. „O Manic Street Preachers jsme se snažili v minulosti již několikrát. Holy Bible mám dodnes mezi 'základními deskami', které formovaly můj vztah k rockové hudbě, takže jsem rád, že to konečně vyšlo,“ prozradil ředitel ředitel Rock for People Michal Thomes. Skupinu tvoří kytarista a zpěvák James Dean Bradfield, baskytarista a textař Nicholas Allen Jones a bubeník Sean Anthony Moore. Jejich debutové album Generation Terrorists vyšlo v roce 1992, průlom pak kapela zaznamenala svým čtvrtým albem Everything Must Go z roku 1996. Skupina Manic Street Preachers byla původně čtyřčlenná, ale kytarista a textař Richey Edwards v únoru 1995 záhadně zmizel. Spekulovalo se o sebevraždě, ale jeho tělo se nikdy nenašlo. O 14 let později byl Edwards prohlášen oficiálně za mrtvého.

2. Bring Me The Horizon

Další hvězdou pětadvacátého ročníku Rock for People bude britská skupina Bring Me The Horizon, která zahraje songy z nové desky Amo. Kapela z anglického Sheffieldu se dala dohromady v roce 2004 a její hudební produkce osciluje mezi death/metal/melodic corem až po elektrometal.

3. Rudimental

Návštěvníky festivalu roztančí britští Rudimental, což je jedna ze současných nejlepších živých tanečních kapel. V lednu 2019 vyšlo jejich nové album Toast to Our Differences. Kapela se pyšní mnoha cenami, nechybí ani Brit Award či singly v první desítce Top Ten Official Chart.

4. I Love You Honey Bunny

Představí se také česká indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny, která funguje od prosince 2013. Zpěvákem skupiny je Sebastian Jacques, syn političky Kateřina Jacques a francouzského germanisty Christiana Jacquese. Pro kapelu byl klíčovým rok 2015, kdy poprvé vystoupila na Rock for People. Líbila se a dočkala se dalších pozvání. A letos znovu. Mají dorazit se smyčcovým triem a hosty z dalších kapel.

5. Circus Brothers

Balkánskou hudbu šmrncnutou diskem zahraje česká kapela Circus Brothers. Skupina kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

Kde koupit lístky?

To byla jen malá upoutávka, kromě toho zde vystoupí desítky dalších skvělých kapel a připraven je i bohatý doprovodný program. Předprodej vstupenek na letošní Rokáč probíhá v síti Goout.

Rock for People je festivalem s evropským a světovým renomé, který nabízí prověřená jména z české i světové hudební scény. Historie této akce odstartovala před 25 let v Českém Brodě, kdy se dva kamarádi (Petr Fořt a Michal Thomes) rozhodli uspořádat pro přátele festival zajímavých českých kapel. Nadšení se přeneslo na další lidi a jak šel čas, stával se se festival čím dál větším, známějším a vyhledávanějším.

V následující galerii se můžete podívat, které tuzemské skupiny vystoupí na letošním Rock for People:

A zde 6 zásadních důvodů, proč jet i letos na legendární festival Banát do Rumunska.


Komentáře

Doporučeno pro vás