fb pixel Kovy ukradl skeč z americké televizní show Saturday Night Live – G.cz
Vyhledávání

Kovy ukradl skeč z americké televizní show Saturday Night Live

Zdroj: G.cz

SNL v noci ze soboty na neděli odvysílala živě svou dávku humoru a během několika hodin dala své skeče na YouTube. Kovy, náš nejlepší youtuber, se nechal jedním z nich silně inspirovat. Respektive, ukradl celou premisu a většinu joků. A zapomněl svou inspiraci kdekoli zmínit.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.10.2020, 13:08

Celosvětová komediální legenda

Poté, co národ zradil Roman Prymula tím, že nedokázal dodržet vlastní nařízení, naši koronavirem rozbolavělou duši zasáhla další rána. Goldenboy českého youtube, sám velký Kovy, krade obsah. Vážně nám musí rok 2020 sebrat úplně všechno?! Vždyť je to už druhá modla, která padla během jediného týdne.

Ale popořadě. V Americe běží pořad Saturday Night Live. V sobotu v noci a živě. Překvapivě. Není to žádná novinka, je to komediální legenda, která běží od roku 1975 v podstatě nepřetržitě. Koncept je jednoduchý, televizní estráda plná skečů, hudebních vystoupení, vysoká produkce, vynikající stálý cast a na každý díl nějaký extrémně známý host a hudební host. V SNL hrála Nirvana, David Bowie, Rolling Stones, Kanye West… a hostovali snad všechny áčkové celebrity za posledních pětačtyřicet let. A ze samotného castu vzešla celá armáda legendárních komiků. Eddie Murphy, Bill Murray, Andy Samberg, Will Ferrell.

A přestože koncept je jednoduchý, provedení je mimořádně obtížné. Pořad se vždycky vysílá živě, takže ohromná armáda techniků v reálném čase předělává set, mění masky a kostýmy lidem v rámci minut - každý týden je jako malý film Mission Impossible. A celý showbyznys má tedy k SNL ohromný respekt.

Nebo… měl by mít.

Středoevropský youtuber

Po jarní covidové pauze SNL odstartovala koncem září s naprosto zabijáckou sezónou. Donalda Trumpa pořád hraje Alec Baldwin a jako Joe Biden byl nacastován Jim Carrey, který je ve své roli naprosto fenomenální. Vypadá to, že týmu prodloužené prázdniny prospěly a show se vrátila dravější než kdy dřív. Kousavá satira, nahláškovaná “zpravodajská relace”, vynikající hosté, odvážné joky a hlavně často vážně vtipné premisy pro skeče.

V sobotu SNL odvysílala skeč “Madam Vivelda”. Základ gagu je následující: Banda lidí jde koncem roku 2019 k vědmě, která jim díky svým vizím předpovídá chvíle ze života v karanténě… a její klienti samozřejmě nemají tušení, která bije. Geniální premisa, skvělé provedení, klasická SNL v dobré formě.

Kovy tenhle skeč kompletně obšlehl. Pár hodin poté, co SNL dala svoje skeče na YouTube, jak to každý týden dělá, Mirek Dušín českého youtubu vydal video “Věštírna”. Nedal si moc práce s tím, aby zakryl svou inspiraci, ostatně první joke obou skečů je v podstatě přes kopírák… ale ani jednou se ke svému zdroji nepřiznal. Na YouTube je přebírání formátů běžnou praxí, ale reálně ukrást celou scénku, to se úplně nedělá. I Stejk, který si postavil kariéru na tom, že vykrádal ČILICHILI články, alespoň napsal do popisku videa zdroj. Nikdo se tam sice nikdy nepodíval, ale bylo to tam.

Kovy pravděpodobně počítá s tím, že je jediný, kdo umí s YouTubem. To, že svým provedením vymazal ze scénky veškerý humor, to je jedna věc, to bychom mu za zlé neměli… nikdo taky neříká, že je Kovy bůhví jaký komediální genius. Ale když ze sebe děláte roli "model pro děcka" a všichni rodiče o vás mluví jako o tom “jediném slušném youtuberovi”, možná by bylo fajn mít respekt ke kolegům ze showbyzu. Zvlášť pokud něco dělají milionkrát lépe než vy, nechají na tom každý týden tělo i duši, do prvních řad zvou zdarma first responders a pracují úzce během smrtící pandemie se stovkami lidí… zatímco vy si doma v karanténě jenom hrabete views.

Podobné články

Doporučujeme

Další články