fb pixel Kotlebova nazinfluencerka Garčálová táhne mladé napravo a k volebním urnám – G.cz
Vyhledávání

Kotlebova nazinfluencerka Garčálová táhne mladé napravo a k volebním urnám

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Marián Kotleba neláká k volbám jenom pivní rasistické strýčky, ale i prvovoliče. A k tomu mu dobře slouží konzervativní influencerka Lívia Garčálová #ConservativeGirl #NebuďLiberál. Zní to naprosto šíleně, Lidová strana je lídrem moderního digitálního marketingu. Protože kromě Dominika Feriho nebyl na československé scéně dlouho takhle úspěšný politický influencer pro mladé.

Jan Studnička
Jan Studnička 14.2.2020, 12:42

Souboj o duši Slovenska

Na konci února čekají slovensko volby a strany se battlí jak mohou. Favoriti voleb jsou SMĚR a Lidová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby, ale protože jedni jsou zkorumpovaná strana napojená na mafii a druzí banda nácků, demokratické strany tvrdí, že si s nimi po volbách nebudou chtít hrát. A spolu SMĚR s kotlebovci pracovat nechtějí. Takže přesto, že jsou na předních pozicích průzkumů, rvou se o každý hlas. Všemi prostředky.

Kotlebovci třeba našli jeden skvělý prostředek. Jmenuje se Lívia Garčálová, je to osmnáctiletá studentka gymnázia a prezentuje se jako “vyléčená liberálka”. Společně se svým konzervativním boyfriendem Dávidem (to si nevymýšlíme) jsou hlavními tvářemi multimediálního projektu Kulturblog, který se sice tváří neutrálně, ale je jeho hlavním cílem je kotlebovská propaganda.

Nazinfluenceři

YouTube kanál Kulturblogu se hlavně sestavuje z videí, ve kterých si Lívia nebo Dávid dělají srandu z hysterických liberálů, obhajují kontroverzní politiky, útočí na demokratické politky, klasicky ohýbají realitu nebo uvádějí fakta velmi tendenčně... nebo překládají videa od Paula Josepha Watsona, což je rolemodel všech redpiláckých internetových fór. Dělá videa hlavně o tom, že konzervatismus je nový punk-rock a potetování lidé jsou idioti. Brilantní, brilantní content. Sama Lívia k němu nemá daleko a některá její videa pro Kulturblog mají až půl milionu shlédnutí.

Konkrétně je to půlhodinová kontrareportáž z košického pochodu PRIDE. Což… si zaslouží, aby se z toho dělala sranda, protože hysteričtí levičáci jsou vždycky zábavní, ale je smutné, že ten humor dělá žena, která se angažuje v mládežnické organizaci kotlebovců. Sama dává od nejkontroverznějších výroků strany ruce pryč, jak to ostatně dělá každý aspoň trochu inteligentní alt-righťák, ale od čeho ruce dát nemůže je právě Kulturblog, který je finančně provázán s Milanem Mazurkem. To je další mladá krev slovenského nacionalismu. Je mu šestadvacet a je bývalým poslancem Lidové strany Naše Slovensko. Bývalým proto, že kvůli rasistickým výrokům přišel o mandát.

Celá strana teď dává od “radikálnějších” časů ruce pryč, ale když jednou s pochodněmi pochodujete v uniformách Hlinkovy gardy městem, tak už se toho fašistického nádechu nezbavíte.

Co je nejhorší, vypadá to, že Kulturblog a jeho poselství padá na úrodnou půdu, protože podle průzkumu slovenské společnosti Focus Lidová strana mezi mladými voliči vyhrála s devatenáctiprocentním výsledkem. Vypadá to, že desetitisíce followerů na nejrůznějších platformách dělají své. A tým Kulturblogu ví, jak se tyhle věci dělají. Lívii ještě ani nebylo dvacet, takže do světa memů a nonstop contentu vyrostla. To vám žádný marketingový rychlokurz nenahradí.

A některé ty věci, které Lívia solí třeba na instáč jsou vážně bizáry. Koukněte schválně do naší galerie na to nejlepší. Netroufneme si odhatnout, jestli ji takhle zblbnul patriarchální boyfriend Dávid, jestli tomu všemu vážně věří nebo jestli jenom baží po pozornosti a mladých konzervativních influencerů zase tolik není? Kdo ví.

Na Slovensku jdou dál... bohužel

Princip hezké holky jako tváře něčeho kontroverzního není u nás žádnou novinkou. Vždyť Slovensko mělo před pár lety bývalou televizní moderátorku Martinu Šimkovičovou, která byla chvíli v politické straně Sme rodina a doteď bojuje proti LGBTI agentům. Ta má taky docela zábavný facebook. V Česku zase máme poslankyni SPD Terezu Hyťhovou, která si bohužel vede svoje socky jako každá druhá basic bitch v Česku. A ještě předtím na hezké holky sázely třeba Věci veřejné.

Žádný z těchto pokusů se ale provedením ani trochu neblíží úrovni #ConservativeGirl #FeminismIsCancer Lívie Garčálové. Ta vede svou prokotlebovskou kampaň na úrovni Tomi Lahren a jiných amerických konzervativních žen. Čistě profesionálně vzato máme k té holce jen a jen respekt. Jen škoda, že nasazuje svůj talent zrovna pro lidi, kteří se ve fašistických uniformách promenádují Slovenskem.

Znamená to ale jednu věc, kotlebovci nejsou rasistiřčtí strejdové. Jsou to moderní a inteligentní alt-right politici. A o to nebezpečnější jsou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články