fb pixel Konečně pořádná adaptace Stephena Kinga: Mysteriózní Outsider disponuje skvělou atmosférou a Benem Mendelsohnem – G.cz
Vyhledávání

Konečně pořádná adaptace Stephena Kinga: Mysteriózní Outsider disponuje skvělou atmosférou a Benem Mendelsohnem

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Patříte k těm seriálovým divákům, které nezajímají teenagerská dramata typu Euforie, fantasy Zaklínač vás zcela minul, animované seriály považujete za vyčpělé a s láskou vzpomínáte na mysteriózně záhadnou první sérii Temného případu? Tak to pro vás něco máme...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.1.2020, 15:14

Temný přízrak

Chybí vám na obrazovce pořádná kriminálka? Nezoufejte, přátelé, navzdory drtivé spanilé jízdě Netflixu a i po skončení Hry o trůny je tu stále ještě HBO a její vysoce kvalitní produkce, která dokáže vhodně vyplnit díry na trhu a vždy nabídnout přesně to, po čem naše nudná, na gauči sedící a na televizi čučící srdce prahnou.

Tentokrát je to desetidílná adaptace románu Stephena Kinga Outsider. Ta sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona, který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibney (Cynthia Erivo). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné.

Do režie vrstevnaté látky se pustil herec Jason Bateman, hlavní úlohy charismatického, leč ztrápeného vyšetřovatele se zhostil Ben Mendelsohn, jeden z nejzajímavějších australských herců současnosti. Padesátiletý rodák z Melbourne vám možná není známý podle jména, v posledních letech je ale vidět čím dál víc. A také slyšet; Mendelsohn si totiž tak trochu šlape na jazyk, což ho dělá velmi dobře zapamatovatelným. Tutéž službu mu ale pochopitelně prokazuje i jeho talent. V následující galerii najdete pár zajímavostí o životě a kariéře herce, o kterém bezpochyby ještě mnoho uslyšíme.

HBO dosud vypustila tři epizody seriálu se zcela oprávněnou přístupností 18+. Podobně jako ve zmiňovaném Temném případu tady ale tvůrci brutalitou neplýtvají. Tísnivou a tíživou atmosféru vytvářejí postupně, skoro jen tak mimochodem. Nadpřirozené a nevysvětlitelné věci předvádí, jako by byly úplně normální a právě díky tomu vás svět Kingovy předlohy tak rychle vtáhne.

Outsider mimochodem sklízí víc než kladná hodnocení i na filmových serverech. Na ČSFD si drží 92 % a momentálně je 45. nejlepším seriálem. Na IMDb má celých 9 z 10 a na Rotten Tomatoes 94 % od diváků a 78 % od kritiků. Tak jen směle do toho!

Podobné články

Doporučujeme

Další články