fb pixel Konec světa za dveřmi: Galerie apokalyptických filmů, v nichž zjistíte, co nás možná brzy čeká – G.cz
Vyhledávání

Konec světa za dveřmi: Galerie apokalyptických filmů, v nichž zjistíte, co nás možná brzy čeká

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

S koncem světa klepajícím lidstvu na rameno je možná dobré se trochu připravit na to, co nás čeká. Předpokládáme, že pytle rýže a mouky a tuny konzerv už jste nakoupili, tak se teď pohodlně usaďte a podívejte se, jak zkázu lidstva vidí hollywoodští i jiní filmaři.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.3.2020, 14:44

Apokalypsa na plátně

Dnes ve 20:15 dávají na Prima COOL snímek Armagedon v Los Angeles. Počin z roku 2014 má na ČSFD pouze čtrnáctiprocentní hodnocení, což z něj dělá 185. nejhorší film, který má na naší největší filmové databázi profil. Příběh je celkem jasný, ještě víc vám možná napoví původní název kousku - 10.0 Earthquake. Vedoucí inženýr a jeho šéf při jedné z operací kvůli chybě naruší tektonický zlom San Andreas a tím nechtěně vyvolají sérii zemětřesení. Nicole a Jack jsou jedněmi z těch, kdo se pokoušejí před ničivým zemětřesením zachránit lidi z Los Angeles, kde mají otřesy udeřit s ničivou silou, ale čas se dramaticky krátí!

No. Samozřejmě vás nenutíme se na to dívat. Pravdou ale je, že s prohlubující se klimatickou krizí, bující epidemií koronaviru, všudypřítomnou paranoiou a panikou a především v rostoucím napětí ve společnosti by možná bylo vhodné se na tu zkázu lidstva přeci jen trochu připravit.

Vybrali jsme proto snímky, které se apokalypsou zabývají. Jejich přehled najdete v galerii tady:

Pokud patříte k nihilistům, kteří se na konec světa spíš odevzdaně těší a celou záležitost s armagedonem berete spíše na lehčí notu, určitě zkuste komedie U Konce světa nebo Apokalypsa v Hollywoodu. Ten první je závěrem tzv. Cornetto Trilogy a vypráví o pivním srazu bývalých spolužáků, který se promění v boj s mocichtivými mimozemšťany. Ten druhý naopak líčí, jak by to vypadalo, kdyby apokalypsa udeřila uprostřed prominentního mejdanu celebrity.

Chcete-li ale spíš něco serióznějšího, jedním z nejlepších apokalyptických filmů vůbec je britské hororové sci-fi 28 dní poté s Cillianem Murphym v hlavní roli. Milovníci blockbusterů zase ocení žánrové příspěvky Rolanda Emmericha Den poté a 2012.

Podobné články

Doporučujeme

Další články