fb pixel Konec pravicových nadějí: Jaroslav Kubera nakonec na prezidenta kandidovat nebude – G.cz
Vyhledávání

Konec pravicových nadějí: Jaroslav Kubera nakonec na prezidenta kandidovat nebude

Zdroj: Profimedia.cz

Ačkoliv teplický primátor a místopředseda Senátu Jaroslav Kubera získal potřebné podpisy od senátorů ke kandidatuře na post prezidenta České republiky, tak se zdá, že se nakonec boje o Pražský hrad vůbec nezúčastní. Dle odhadů sázkových kanceláří měl Kubera poměrně velké šance na vítězství v prezidentských volbách. Informaci serveru G.cz oficiálně potvrdil sekretariát primátora města Teplice.

Martin Miko
Martin Miko 25.10.2017, 14:14

Kandidaturu Kuberovi rozmluvila rodina

Dlouhou dobu se zdálo, že oblíbený politik a propagátor kouření Jaroslav Kubera (ODS) bude bojovat o pozici prezidenta. Potřebné podpisy od senátorů totiž získal již v polovině července letošního roku, ale oficiální kandidaturu neoznámil s argumentem, že se rozhodne až na poslední chvíli. Primárně se však čekalo na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny, které nedopadly dle očekávání. I když strana ODS obdržela přes 11 % hlasů a stala se druhou nejsilnější stranou, tak Jaroslava Kuberu odradily volební výsledky hnutí ANO. Kuberova rodina byla rovněž proti.

Potřebné podpisy na kandidaturu Kuberovi poskytli senátoři hned z několika stran včetně ODS, ANO nebo ČSSD. Případným kandidátům o prezidentské křeslo stačí pouze 10 senátorských podpisů nebo 50 tisíc podpisů od občanů České republiky.

Kandidátů je požehnaně, největší šance má Drahoš a Zeman

Získat 50 000 podpisů od občanů se již podařilo Michalovi Horáčkovi, Jiřímu Drahošovi a současnému prezidentovi Milošovi Zemanovi. Dalšími kandidáty na prezidenta jsou Pavel Fischer, Vladimír Boštík, Jiří Hynek, Petr Hannig, Vratislav Kulhánek nebo Marek Hilšer. Původně připadalo v úvahu, že by se o post prezidenta ucházel i současný poslanec za hnutí ANO Matěj Stropnický, avšak Andrej Babiš nedávno prohlásil, že se hnutí ANO bude spíše soustředit na sestavení vlády.

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Blesk.cz sdělil, že dle jeho názoru Miloš Zeman v boji o prezidentské křeslo jasně zvítězí, avšak na druhou stranu nevěří, že na postu prezidenta vydrží celých 5 let. Hlavním důvodem je samozřejmě Zemanův současný zdravotní stav.

A zde se řeší, kdo povede ČSSD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články