Konec politické satiry: ministryni obrany radí ezoterik s univerzitou života. To nejde ani vymyslet.

Obrázek uživatele Dominik Landsman
10.4.2018, 12:04

V České republice má politická satira dlouhou tradici. Jsme národ, který si rád dělá srandu z vážných témat, a o to víc z politiky.

V poslední době se však nad českou politickou satirou zatahují mračna. Všechny ty věci, které se v politice dějí, jsou totiž satirou sami o sobě. Realita je tedy mnohem vtipnější, než by nějaký satirik vůbec mohl vymyslet.

Máme tu populistického Japonce, který se opírá o vlastenectví a brojí proti imigrantům. Máme tu prezidenta v rozkladu, jehož první dáma je zároveň jeho mluvčí. Tento sehraný tandem přetavuje do reálu i ty nejšílenější představy satiriků.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na trestně stíhaného premiéra v demisi, ani například na Mílu Roznera – stínového ministra bigbítu a zmocněnce EU pro věci ošoupaných džínových bund, který popírá holokaust a je předsedou komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu.

No a mimo jiné tu máme ministryni obranu v demisi, Karlu Šlechtovou, která si nechá radit od Vlasty Plamínka light ve věcech národní bezpečnosti. Tedy konkrétně v oblasti IT bezpečnosti.

Oním poradcem je odborník na čakry a horoskopy – Evžen Teršl. Zajímavostí je, že tady Evžen sice nemá vysokoškolský diplom z oblasti IT, ale zase má univerzitu života, což je dneska o hodně víc.

Od teď jsme všichni již v IT bezpečí a nic špatného nám nehrozí. Vždyť na to všechno Evžen dohlídne a prověří pomocí slepičího pařátu.

Tadyhle Evžen to jistě vezme za správný konec a řádně se rozšoupne. Postavení Venuše mu dává mandát radit ministryni i v jiných oblastech státní bezpečnosti.

Karla: „Evžene, co ten antivirus?“

Evžen: „Na antivirus se vyser. Tady kávová sedlina mi říká, že máme zaútočit na Polsko.“

Karla: „Jsi si jistý?“

Evžen: „Počkej, ještě to potvrdím z tarotových karet.“

Evžen vykládá na ministerstvu karty

Evžen: „Tak je to opravdu tak. I karty mi to potvrdily. Nedá se nic dělat.“

A tak, milé děti, Karla nasedla na mulu, povolala dva gripeny, tři pandury a české biatlonisty a zaútočila na Polsko.

A tady zjistíte, že Karla si myslí, že za první světové války čeští legionáři bojovali proti Hilterovi.


Komentáře