fb pixel Konec KSČM v Česku aneb Pět důvodů, proč nám komunisti nebudou chybět – G.cz
Vyhledávání

Konec KSČM v Česku aneb Pět důvodů, proč nám komunisti nebudou chybět

Zdroj: Profimedia

Trvalo to dlouhých 32 let, ale tyto volby nakonec ukázaly, co si současná generace myslí o sociálních demokratech a komunistech. KSČM utrpěla těžkou porážku, když ve volbách do Poslanecké sněmovny získala pouhých 3,6 % hlasů, čímž se ukázalo, že její voliči postupně vymírají a v příštím období po nich neštěkne už ani pes. Komunisti nám rozhodně chybět nebudou a nyní vám řekneme proč.

Martin Miko
Martin Miko 11.10.2021, 13:53

Být zarytým komunistou, který se pyšní tím, že letos jeho politická strana oslavila 100 let, není pravděpodobně vůbec lehké. Obzvlášť, když se vám v tak důležitých volbách stane, že vaše strana získá pouhých 3,6 % hlasů. Tím se z předchozích 15 mandátů dostanete na čistou nulu. Postkomunistická éra v ČR je naštěstí po 32 letech na konci svojí cesty, kdy by jakýmkoliv výrazným způsobem mohla ovlivňovat politické dění v naší zemi. Zde máte 5 důvodů, proč nám komunisté nebudou v žádném případě chybět.

Nikdy se oficiálně neomluvili

I když na to měli dlouhých 32 let, nikdy se komunisté naší zemi neomluvili za svinstva, která prováděli na vlastních lidech. Tím máme samozřejmě na mysli všechny ty zločiny proti lidskosti, a to včetně justičních vražd Heliodora Píky nebo Milady Horákové. Za omluvu vlastně považují jejich mimořádný sjezd KSČ v prosinci 1989, kdy připustili, že se nějakých chyb, omylů a dezinformací dopustili. Nicméně žádné hlavy nepadaly a oficiálně se celá strana v pozdějších letech nijak jinak nekála...

Podporovali symbol kapitalismu – Babiše

Kdyby KSČM byla doopravdy komunistická strana, nikdy by ve vládě nepodpořila oligarchu a majitele holdingového konglomerátu Andreje Babiše. To v zásadě nedává smysl a nám připadá, že si ze svých voličů dělali jenom legraci. Komunisté podporovali Babišovu vládu skoro celé volební období výměnou za splnění několika programových podmínek. Až v dubnu 2021 jim došlo, že spolupráce s Babišem jim v ničem nepomohla. Pozdě.

Nepřejí nám majetky, i když sami své mají

KSČM si podle svého volebního programu přála, aby lidé měli obecní a družstevní byty, a abychom zastavili další privatizaci. Jenže to je nesmysl. V dobách normalizace nikdo nic nevlastnil a určitě si pamatujete, jaký to mělo dopad na stav nemovitostí. Většina nemovitostí byla v otřesném stavu a mnohdy se některé budovy doslova rozpadaly před očima. Nemovitosti mají mít svého majitele, jak se nám osvědčilo za posledních 30 let. A hlavně... komunisti určitě taky vlastní domy, byty a garáže, takže tohle chování je od nich absolutně pokrytecké.

Nechtěli ČR v NATO ani EU

I když u nás ruské tajné služby naplánovaly a provedly výbuch dvou muničních skladů ve Vrběticích, byl dnes již bývalý šéf KSČM přesvědčen o tom, že se jedná o vykonstruovaný proces. Komunisté pro nás podle svého volebního programu chtějí mír a bezpečí, zatímco nás tu Rusové ohrožují na životech. Místo toho, aby se vůči těmto faktům postavili čelem, pokračovali ve své rétorice na téma „Česká republika by měla vystoupit z NATO a EU“. Filip byl místo toho přesvědčen, že by Česku pomohla obnova civilní ochrany obyvatel...

Agent Falmer byl uplakánek

Dnes již bývalý šéf komunistů Vojtěch Filip, který je ve spisech StB přezdíván jako agent Falmer, se po volebním neúspěchu KSČM ukázal před novináři se slzami v očích. Nicméně on se vymluvil na to, že to nebylo kvůli zklamání, ale prý vždy po návštěvě maskérny slzí. Vojtěch si nemyslí, že by straně vymírali voliči, ale naopak je přesvědčen o tom, že se levice nachází v krizi... My si naopak myslíme, že za neúspěch KSČM a ČSSD je spolupráce s hnutím ANO.

Podobné články

Doporučujeme

Další články