fb pixel Konec Babišovy bývalé restaurace: V michelinském podniku bylo utopeno několik milionů eur – G.cz
Vyhledávání

Konec Babišovy bývalé restaurace: V michelinském podniku bylo utopeno několik milionů eur

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Člověk by si řekl, že restaurace, která byla v minulosti oceněná dvěma michelinskými hvězdami, nemá o zákazníky nouzi, ale někdy je opak pravdou. Francouzská luxusní restaurace Paloma v Mougins, kterou vlastní svěřenecký fond premiéra Andreje Babiše, totiž náhle končí právě kvůli nedostatku hostů.

Martin Miko
Martin Miko 17.10.2019, 16:10

Babišova bývalá restaurace skončila

Pro majitele restaurace není nic horšího, než když zavedený podnik, který byl v minulosti oceněný dokonce dvěma michelinskými hvězdami, zavře. Své by o tom mohl vyprávět i premiér Andrej Babiš, který zavírá francouzskou luxusní restauraci Paloma v městečku Mougins nedaleko Cannes. Důvod je jasný. Restaurace nevydělává.

Restaurace byla otevřena před šesti lety, tedy v roce 2013, za osobní přítomnosti Andreje Babiše. Tehdy se o návrh interiéru osobně postarala žena současného premiéra Monika. V dobách největšího úspěchu měla restaurace Paloma dokonce dvě michelinské hvězdy, ale na začátku roku 2019 o jednu přišla. Toto úterý byl však oznámen definitivní konec restaurace, což prý pro obyvatele Mougins nebylo žádným překvapením. Paloma se údajně potýkala i s vážnými finančními problémy a bylo v něm utopeno mnoho milionů eur, jak potvrdil místnímu tisku Jakub Šíp, který se staral o provoz restaurace.

O práci tak přišlo zhruba 20 zaměstnanců, včetně známého šéfkuchaře Nicolase Decherchiho, kterého známe i v České republice, jelikož otvíral průhonickou pobočku této restaurace, která rovněž patří do svěřeneckého fondu Andreje Babiše. Avšak ani do té prý mnoho lidí nechodí.

Na oficiálním webu restaurace vzkazují: „Oznamujeme naší milé klientele, že restaurace Paloma v Mougins je zavřená. Celý tým děkuje za důvěru a věrnost, kterou jste nám zanechali po dobu fungování našeho podniku.“

Každý den holt není posvícení, ale to pana Babiše už dávno nemusí trápit, protože už přece dávno není majitelem firmy.

A zde vás překvapí nový videoklip kapely Elán, ve kterém míří Jožo Ráž pistolí na lidi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články