fb pixel Koncert přestárlých The Cure? Pche! V programu Colours of Ostrava 2019 jsme našli 5 interpretů, kteří vás budou bavit mnohem víc – G.cz
Vyhledávání

Koncert přestárlých The Cure? Pche! V programu Colours of Ostrava 2019 jsme našli 5 interpretů, kteří vás budou bavit mnohem víc

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Necelé dva měsíce zbývají do zahájení jednoho z nejočekávanějších českých festivalů, kterým je samozřejmě Colours of Ostrava. Tato oblíbená multižánrová akce s mezinárodním přesahem nás jako obvykle potěší obrovským množstvím kvalitní muziky včetně zvučných headlinerů. V line-upu jsou však i jména, která v tuzemsku nejsou tak známá, přesto by vám neměla uniknout. Pojďme si posvítit na 5 nejzajímavějších z nich.

Martin Miko
Martin Miko 17.5.2019, 14:03

1. Cory Henry & The Funk Apostles

Toto hudební těleso v čele s geniálním muzikantem Cory Henrym navštívilo Českou republiku loni poprvé v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Co se týče kvalit a přesahu do různých žánrů, můžeme jej přirovnat například k Thundercatovi nebo Andersonu Paakovi. Cory Henry je držitelem tří cen Grammy a rozhodně doporučujeme navštívit jeho vystoupení.

2. Étienne de Crécy

Je mu 50 a pochází z francouzského Lyonu, kde dodnes vytváří elektronickou hudbu, převážně house a french-house. Zároveň je i DJ, který by mohl povyprávět o taneční hudební scéně, která se ve Francii vytvářela už od 90. let. Jestli máte rádi Daft Punk a Breakbot, jeho show si nenechte ujít.

3. Tank and The Bangas

Kapela geniální rapperky a zpěvačky Tarriony Ball vás bude bavit. Bohatě vám bude stačit, když si pustíte pár videoklipů a pochopíte, že koncert tohoto uskupení musíte zkrátka vidět na vlastní oči. Ballina kapela The Bangas pochází z New Orleans a společně jste je mohli vidět například v legendárním „živáku“ na YouTube kanále NPR, kde předvedli skvělou show.

4. Nahko and Medicine for The People

Pohodová muzika, kterou lze definovat jako folk-pop z USA. V čele kapely je písničkář Nakho Beaer, který již vydal několik sólových desek. S bandou Medicine for the People však jeho hudba dostává jiný rozměr, který váš bude bavit ještě víc.

5. Glass Museum

Není nad to, když někdo dokáže elektronickou hudbu zahrát živými nástroji. Belgickým chlapcům, kteří si říkají Glass Museum, se to daří přímo skvěle. Duo ve složení pianista a bubeník vás jistě příjemně překvapí, protože naživo je to naprostá pecka. Pusťte si ukázku z jejich vystoupení. Je to dobré.

A zde se dozvíte, proč fandíme Petrovi Cibulkovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články