Návrat komisařky Výrové: V hororovém Vodníkovi bude vyšetřovat pětadvacet let starou vraždu miminka – G.cz
Vyhledávání

Návrat komisařky Výrové: V hororovém Vodníkovi bude vyšetřovat pětadvacet let starou vraždu miminka

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Pentalogie České televize Detektivové od Nejsvětější Trojice se blíží pomalu do finále, před námi je předposlední řada tohoto cyklu. V neděli 31. března 2019 budete moci sledovat první díl, ve kterém bude rázná komisařka Marie Výrová vyšetřovat na vlastní pěst pětadvacet let starý případ vraždy malého dítěte. A o tom, že nepůjde jen čistě o klasickou detektivku, ale také horor, svědčí už erbenovský název Vodník.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 22.3.2019, 07:21

Předposlední případ komisařky Výrové

Detektivové od Nejsvětější Trojice to je na České televizi už dobře zavedená značka. Diváci už mohli vidět tři části tohoto cyklu. Tím prvním byl v roce 2015 Případ pro exorcistu, po kterém v roce 2016 následovaly Modré stíny a Pět mrtvých psů.

Před námi jsou poslední dvě minisérie, které se na obrazovkách objeví na jaře. Tou první bude Vodník, kterého natočil režisér Viktora Tauš podle scénáře Petra Jarchovského. Jde o adaptaci románu Ještě není konec, který napsal olomoucký autor Michal Sýkora. První díl má premiéru poslední březnový den.

Komisařka Marie Výrová v podání Kláry Melíškové tentokrát částečně na vlastní pěst vyšetřuje vraždu malého dítěte, ke které došlo na sklonku komunistické éry. Výrová zjistí, že při vyšetřování v roce 1987 bylo napácháno až podezřele velké množství přehmatů.

"Vodník je klasická investigativní detektivka opírající se o místní hororovou legendu – Vodníka Karla Jaromíra Erbena," uvedl Tauš. Podle jeho slov, jde ale také o studii toho, co se stane s člověkem, který je konfrontován s neobjasněným zlem.

Děj této třídílné minisérie se odehrává ve dvou časových liniích. Jednak v současnosti, a pak nás zavede do roku 1987, kdy k hrůznému činu došlo a kdy byl poprvé vyšetřován.

Po této hororové erbenovské variaci bude následovat poslední případ komisařky Výrové. Volně navazující cyklus Detektivů od Nejsvětější Trojice završí Živé terče, jejichž režie se ujal Jan Hřebejk. Není bez zajímavosti, že oba zmiňovaní režiséři byli za cyklus Detektivů od Nejsvětější Trojice nominiváni na Českého lva. Konkrétně v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie. Tauš za Modré stíny (2016) a Hřebejk za Případ pro exorcistu (2015).

A zde se můžete dočíst více o představitelce komisařky Výrové, herečce Kláře Melíškové, která je letošní tváří Českých lvů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu