fb pixel Letošní tvář Českých lvů Klára Melíšková: Původně chtěla být ekonomkou, hned druhý film jí vynesl cenu – G.cz
Vyhledávání

Letošní tvář Českých lvů Klára Melíšková: Původně chtěla být ekonomkou, hned druhý film jí vynesl cenu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Seriál České televize Zkáza Dejvického divadla bude ještě několik pondělních večerů těšit fanoušky kvalitní komedie. Herci jednoho z nejpopulárnějších českých divadelních souborů jsou tu sami za sebe, a ačkoliv dostávají rovnocenný prostor, každý díl téhle absurdní televizní šaškárny jednu hvězdu akcentuje. V epizodě 3 na sebe pozornost strhává tvář letošní reklamní kampaně k Českým lvům Klára Melíšková.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.3.2019, 11:57

Holka z ekonomky

... Tou se nakonec herečka Klára Melíšková nestala. Právě VŠE byla její vysněnou školou, v záloze pak měla Filozofickou fakultu UK. Přijímačky ani na jednu z populárních pražských vysokých škol neudělala, a tak její kroky vedly na katedru alternativního a loutkového herectví DAMU. To je dobře pro ni i pro nás, divadelní a filmové diváky.

"To neni fér, já hraju matky a babky už vod školy," stěžuje si Melíšková v aktuálním komediálním seriálu České televize Zkáza Dejvického divadla, kde, ostatně jako všichni její kolegové z DD, hraje samu sebe. V souboru DD pod vedením Mirka Krobota funguje od roku 1996, na škole hostovala v divadle Na Zábradlí. Právě prkna, která znamenají svět, jsou herečce nejbližší, a tak měla filmových rolí dlouho na kontě jen několik. I tak ale zvládla získat (zatím) tři České lvy a letos je dokonce hlavní tváří reklamních spotů Magnesie, které se před udělováním nejprestižnějších českých filmových cen vysílají již tradičně.

Poprvé trofej dostala za výkon ve svém teprve druhém celovečerním filmu, v komedii Marka Najbrta Mistři. Melíšková byla nominována na Českého lva za vedlejší ženskou roli a uspěla. Před kameru se pak nevrátila dlouhých pět let, dokud nepřišla nabídka zahrát si pragmatickou Věru v historickém Protektorovi. I za její ztvárnění byla nominována na Lva, tehdy měla ale více štěstí kolegyně Daniela Kolářová.

Další ocenění Melíškové v klíně přistálo až v roce 2012, kdy zaujala nejen Českou filmovou a televizní akademii, ale také odbornou veřejnost. Za výkon ve Slámových Čtyřech sluncích dostala jak Lva, tak Cenu české filmové kritiky. Jejím zatím posledním (a podle nás nejvíce zaslouženým) Českým lvem je ten za roli matky Olgy Hepnarové v téměř stejnojmenném životopisném snímku. To, co Melíšková ve filmu předvedla, je vpravdě neskutečné. Více takových rolí pro nadanou herečkou, více Kláry Melíškové na plátna a do našich obrazovek!

A tady si můžete přečíst o dejvických kolezích Kláry Melíškové; Ivanu Trojanovi a Jaroslavu Pleslovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články