Vodník

Třídílné kriminální drama Vodník je čtvrtou a zároveň předposlední řadou televizního cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách: těsně před revolucí na konci 80. let a v současnosti.

Premiéra: 31. 3. 2019

Režie: Viktor Tauš

Scénář: Michal Sýkora, Petr Jarchovský (podle knihy Michala Sýkory)

Herecké obsazení: Klára Melíšková, Miroslav Krobot, Stanislav Majer, Václav Neužil ml., Zuzana Stivínová, Lenka Krobotová, Miroslav Hanuš, Miroslav Táborský, Taťjana Medvecká, Jaroslava Pokorná, Pavla Beretová, Jiří Mádl, Tatiana Vilhelmová, Klára Issová a další

Případ vraždy malého dítěte na olomoucké periferii policii, která byla spáchána před čtvrtstoletím, police dávno uzavřela, Marie Výrová (Klára Melíšková) se však snaží dobrat pravdy. Pátrá ve svém volném čase a na vlastní pěst a snaží se odhalit, co se na sklonku komunistické éry odehrálo a snaží se očistit nespravedlivě odsouzeného viníka.

Výrová postupně odhaluje nedostatky, kterých se dopustila kriminálka komunistického Československa pod velením majora Voženila.

Ve Vodníkovi lze nalézt prvky klasické britské detektivky, kdy osamělý detektiv konfrontuje svědky i lidi zapojené do zločinu a postupně skládá obraz událostí. Žánrově však má Vodník přesah do hororu a do psychologického dramatu. Ukazuje, jaký může mít starý zločin dopad na vztahy i po dlouhých letech.

Předchozí minisérie úspěšného televizního cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice:

  • Případ pro exorcistu (2015)
  • Modré stíny (2016)
  • Pět mrtvých psů (2016)

Následující díl: