fb pixel KOMENTÁŘ: Vláda buduje socialismus bez lidské tváře: Místo šetření na výdajích se zkasírují živnostníci – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Vláda buduje socialismus bez lidské tváře: Místo šetření na výdajích se zkasírují živnostníci

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

O špatně nastaveném důchodovém systému v České republice se hovoří už dlouhou dobu. Odvody za zaměstnance jsou neúměrně vysoké, důchody jsou nízké, lidé chodí do penze čím dál později, a pak jsou v ní čím dál déle, protože se roste průměrná délka lidského života. Tyto problémy samozřejmě trápí i naši vládu, která našla jednoduché řešení. Důchody současné generaci zaplatí živnostníci. Kdo pak zaplatí důchody jim? To může být Babišovým lidem jedno.

Martin Miko
Martin Miko 13.8.2019, 14:57

V hlavní roli důchody

Všimli jste si, že životy nás všech ovlivňuje hlavně ministerstvo práce a sociálních věcí, které má pod sebou Jana Maláčová ČSSD)? Ano, je tomu tak. A nezáleží na tom, jestli jste zaměstnanec, podnikatel, živnostník, senior nebo maminka na mateřské. Maláčová ráda rozhoduje o tom, komu vzít, komu dát a komu nedat. A ještě se tím veřejně chlubí na sociálních sítích. Když přišla řeč na důchody, ministerstvo práce zareagovalo jasně. Nechce, aby se zvyšoval důchodový věk. Neustále zvyšující se důchody a sociální výhody určitých skupin totiž zaplatí samostatně výdělečné osoby neboli živnostníci. Podle této logiky bude tedy zhruba milion lidí vydělávat na půlku republiky. Velmi chytré a perspektivní.

Podle webu SeznamZprávy.cz byly totiž nastíněny první informace o plánované důchodové reformě, která má prvky tohoto děsivého scénáře. Ten by spočíval v tom, že by osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) odváděly do systému mnohem více peněz, než je tomu nyní. Pro Seznam.cz však vedoucí koncepčně analytického oddělení ministerstva práce a sociálních věcí Jiří Šatava uvedl, že adekvátní by bylo, kdyby živnostníci platili odvody ve výši odpovídající zhruba 7 tisícům korun. Prý by to bylo pro jejich dobro. A my se ptáme - jak jako?

Když se někdo rozhodne podnikat se všemi riziky, účetnictvím, nejistotou a možností ztratit střechu nad hlavou, přijde nějaký úředník nebo socialista a místo ocenění za dobrou práci se rozhodne mu přidat administrativu, zatížit ho EET a nově i mu zvýšit zálohy. Živnostník umí moc dobře počítat, a když ho úředník zatíží dvěma tisíci měsíčně navíc, rozhodně to pro jeho dobro nebude. Za 30 let ho totiž čeká důchod, který bude zhruba o 20 korun vyšší, než by byl při dosavadních zálohách. Věřte tomu, že všichni podnikatelé a OSVČ moc dobře vidí, jak špatný je stát hospodář a nejraději by neplatili nic. Raději by si sami šetřili na spořícím účtu, protože se to logickými počty vyplatí mnohem víc.

Toho si přeci musí všimnout i slepec, že takový způsob získávání peněz na důchody je dlouhodobě neudržitelný. Stát by se místo toho měl soustředit na to, aby naučil občany si samostatně a hlavně povinně šetřit. A postupně tak snižovat zatížení státu vyplácením důchodů, které jsou a budou astronomické.

Proč by měli za chyby státu opět platit živnostníci, kterých se toto v podstatě netýká? To nevíme, ale to neví ani stát, který má finanční gramotnost jako třináctiletý tlouštík, který na festivalu sladkostí najde na zemi tisícovku a rodiče nejsou v dohledu. Tohle zkrátka skončí kolapsem. Čemu se divit, když si tu budujeme stát plný byrokracie a socialismu bez lidské tváře. V současnosti máme snad nejlevicovější vládu v historii naší země. A bude hůř.

A zde vás překvapí vztah mezi ministrem kultury Staňkem, Milošem Zemanem a teplickým podnikatelem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články