fb pixel KOMENTÁŘ: Konec srandy, Andy. Spolupráce s komunisty funguje, tak proč je rovnou nevzít do vlády? – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Konec srandy, Andy. Spolupráce s komunisty funguje, tak proč je rovnou nevzít do vlády?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Ačkoliv hnutí ANO tichou podporu KSČM dlouho zapíralo, nakonec obě strany veřejně přiznaly, že jejich spolupráce funguje dobře. Všichni jsou tedy spokojení. KSČM se postupně daří díky ANO a ČSSD plnit svou sedmibodovou toleranční dohodu a lidem je všechno jedno. Takže je vlastně všechno v pořádku.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 17.7.2019, 10:50

Šlape to jako namazaný stroj

Zatímco hnutí ANO řeší s ČSSD a prezidentem spory kvůli odvolání ministra kultury, na té druhé straně je všechno v naprostém pořádku. Babišovo ANO je totiž se spoluprací s KSČM více než spokojeno, jak uvedli zástupci obou stran na včerejší schůzce na Úřadu vlády. Tak proč tedy nevytvoří hnutí ANO koalici s komunisty, když měli ve volbách o půl procenta více hlasů než ČSSD. Stejně by to všem bylo jedno. O tichou podporu by se mohlo postarat třeba SPD, které by určitě rovněž rádo prosadilo některé body ze svého programu. A bylo by jedno, jestli by se jednalo o tichou podporu nebo veřejnou. Sice by to znamenalo horší pověst v očích voličů, jenže Mára by to ututlal fotkou se štěňátkem nebo koněm. A všem by to bylo nakonec stejně jedno.

Jsme moc rádi, že spolupráce mezi ANO a KSČM tak skvěle funguje. Komunistům už skrz oficiální vládu chybí schválit už jen pár bodů z volebního programu, třeba ten o přímém referendu nebo o vystoupení z NATO. Tak daleko to prozatím ještě nezašlo, ale máme před sebou nejspíš ještě pár let této vlády. KSČM by do té doby ještě ráda prosadila jeden zákon, který se týká ústavní ochrany vody. Vláda se totiž k tomuto návrhu staví negativně, a to se předsedovi komunistů Vojtěchu Filipovi moc nelíbí. Rád by, aby poslanci z ANO prosadili tento nápad v prvním čtení, protože by se o něm prý mělo ve sněmovních výborech diskutovat. O tomto nápadu nedávno hovořili i lidovci, kteří k vodě připojili i ústavní ochranu půdy. Podle některých opozičních politiků by tento zákon nic nevyřešil. Komunisté však tvrdí opak.

Vládě podporovanou komunisty však vděčíme i za další věci. Jednou z nich je například zdanění církevních restitucí, které moc smysl nedává, nebo například zvyšování minimální mzdy a důchodů.

Kromě ústavní ochrany vody řeší KSČM s hnutím ANO i výši státního schodku, který se zdá komunistům vysoký. Proto se v půlce srpna sejdou ty nejpovolanější ženy ze všech, kterými jsou ekonomická expertka KSČM Miroslava Vostrá a ministryně financí Alena Schillerová. Tohle nemůže dopadnout špatně.

Nepřijde vám divné, že hnutí ANO se s komunisty skoro na všem shodnou? Možná se dočkáme příštích voleb, ve kterých získá ANO a KSČM nadpoloviční většinu, takže vytvoří společnou vládu. A všichni budou spokojeni.

A zde vás potěší životní příběh nejpopulárnější německé ženy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články