fb pixel KOMENTÁŘ: Hoaxy umíme. Vidláci ze Svitávky vyhnali z obce mentálně postižené, prohlásili je za sexuální predátory – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Hoaxy umíme. Vidláci ze Svitávky vyhnali z obce mentálně postižené, prohlásili je za sexuální predátory

Kromě homosexuálů, Židů, punkáčů, anarchistů, Romů, bezdomovců, důchodců, Ukrajinců a nezaměstnaných se Češi nově zaměřili i na mentálně postižené, kteří chtějí žít normální život. Obyvatelé vesnice Svitávka je totiž nechtějí za své sousedy, a dokonce proti nim zorganizovali štvavou letákovou kampaň a petici, díky které nakonec v obci chráněné bydlení pro lidi s lehkým mentálním postižením nebude. Šestina obyvatel Svitávky se bála 12 handicapovaných lidí.

Martin Miko
Martin Miko 18.3.2019, 16:31

Jsme horší než si myslíme

Člověk chvílemi pochybuje nad tím, že námi manipulují dezinformační a proruské weby, protože podle případu z jihomoravského obce Svitávka na Blanensku si s vytvářením demagogických informací a jejich následným šířením vystačíme sami. Aktuální kauza, která se týká plánované výstavby dvou budov chráněného bydlení pro 12 osob s lehkým postižením, nás o tom sama přesvědčila, protože bojovat proti lehce postiženým lidem s argumenty, že se nikdo nechce od pondělí do neděle koukat na mentálně postižené, protože mávají rukama a dělají zvuky, je bizár.

Obyvatelé obce Svitávka to však posunuli na jiný level, protože proti postiženým vytvořili dokonce petici, kterou doprovázela letáková kampaň, jež zahrnovala upozornění na to, že postižení lidé mají své sexuální potřeby a rozum dítěte a navíc se budou pohybovat bez dozoru. Tyto a další argumenty musel vymyslet někdo s psychickou poruchou, který by neměl mít právo na to chodit volně po obci Svitávky, protože si jinak neumíme představit, kdo normální se takto zachová.

Kdyby se jednalo o věznici nebo azylový dům pro bývalé vězně, tak by se petice trochu pochopit dala, jenže tohle je na úrovni myšlení Okamurova SPD. Sesmolit na papír neověřené demagogické informace a pak je prezentovat mezi seniory a slabomyslnými lidmi jako seriózní informaci, je fakt hodně mimo. Když někdo dělá z nemocných lidí nebezpečné jedince, je to stejné jako dělat z uprchlíky před válkou nebezpečné teroristy se samopalem v ruce.

Zajímavé je, že kvůli 12 postiženým lidem se parta nenávistných jedinců vzepře a vytvoří dezinformační kampaň, která následně přesvědčí šestinu obyvatel obce k podepsání petice. Je to v podstatě přenesená celostátní předvolební situace v malém měřítku, kterou dokázali vytvořit sami občané. Podobné, ale samozřejmě ve větším a v mnohem sofistikovanější formě to probíhá i před parlamentními nebo prezidentskými volbami. K vyvolání dezinformační kampaně nepotřebujeme žádné Aeronety ani řetězové maily, protože si vystačíme sami.

Možná, že je dobře, že chráněné bydlení organizace Paprsek nebude mít za sousedy takové poblázněné magory, kteří nemají nic jiného na práci, než chodit po městě a dělat z nemocných lidí nebezpečné sexuchtivé loudily, kteří si pustí porno, pak si zapomenou vzít prášky a znásilní sedmdesátiletou tetu Božku z vedlejší ulice.

Organizaci Paprsek samozřejmě přejeme, ať se jim podaří najít nějaké lepší místo k výstavbě domů pro mentálně postižené, protože ve Svitávce to za to rozhodně nestojí.

A zde je velice zajímavá teorie od Jakuba Jandy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články