fb pixel KOMENTÁŘ: Fronta jak na banány a fotky rakve. Veřejné rozloučení s Karlem Gottem je všechno jen ne důstojné – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Fronta jak na banány a fotky rakve. Veřejné rozloučení s Karlem Gottem je všechno jen ne důstojné

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Tak je to tady. Před necelými dvěma týdny nás navždy opustil Karel Gott. Zlatý slavík, Mistr a symbol jedné éry byl znám pro svou galantnost i pokoru a rozhodně si zaslouží uctivý a důstojný odchod na věčnost. A tak se ptáme; proč se z jeho veřejného posledního rozloučení stala nevkusná a bizarní turistická atrakce?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.10.2019, 10:20

Sbohem, Kájo, a hlavně klid!

Řekněme si na rovinu, přátelé - z toho cirkusu, co se roztočil po smrti Karla Gotta, musel nebohý Slavík posledních několik dní rotovat v chlaďáku. Odstartovali to premiér Babiš a ministr kultury Zaorálek, když si chtěli populisticky nahrabat pár bodíků k dobru tím, že jen několik hodin po zpěvákově skonu začali máchat příslibem státního pohřbu. Od té doby se šílenství kolem vypravení Gotta do věčných lovišť stupňuje a vrcholí právě dnes, kdy se na pražském Žofíne koná veřejné poslední rozloučení.

Několik dní dopředu nás vedení metropole připravovalo na šílenou dopravní situaci a hrozící kolaps (za to kromě Gotta ale "můžou" i zápas Česko : Anglie a festival Signal), nicméně, pokud jste dnes ráno nejeli přímo přes Národní třídu nebo Újezd, jistě seznáte, že větší provoz je i o víkendu. Spousta moudrých Pražanů evidentně došla k závěru, že život jde dál i bez Gotta a zavčasu vyrazila vstříc jednomu z posledních teplých víkendů letošního roku.

Ti, kdo se do Prahy naopak valí, jsou Mistrovi fanoušci z ostatních koutů republiky. Pro ně magistrát nechal na klíčových zastávkách metra vytvořit dočasné značení a nahrát hlášení, které jim radí, jak se na Žofín dostat. Takovou organizaci ceníme. Hordy zmatených vesničanů v Praze nechceme! Co je opravdu bizarní, to je pak akce samotná.

Že někteří čekali ve frontě přes noc, jak kdyby se u Gottovy rakve rozdávalo něco zadarmo, to bychom asi ještě pochopili. Že při čekačce nadšeně mávají do kamer, to už je na hraně. Ale to, že si pak dřevěný penál s ostatky fotí, to nám hlava nebere. Dost zvláštní nám přijdou i ty pietní knihy, do nichž mohou truchlící fanoušci zapsat své dojmy a emoce ze smrti člověka, kterého osobně neznali. Nic nebohou vdovu Ivanu a příbuzné jistě nepotěší víc!

Zajímalo by nás, jestli se během svého pondělního pohřbu stejné pozornosti dočká i herečka Vlasta Chramostová. Nebo ne, nezajímalo - smutnou odpověď známe již nyní... Nicméně jsme rádi, že nejsme jediní, komu cirkus s názvem "Gottův funus" připadá mírně řečeno přitažený za vlasy. V následující galerii na cleou akci najdete reakce Čechů ze sociálních sítí, které nsá zaujaly. Některé jsou věcně kritické, jiné zábavné. Všechno je ale lepší než to, co se právě odehrává u Národního divadla.

A tady si přečtěte, jak se před pár lety ve Francii loučili s "Elvisem Východu" Johnnym Hallydayem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články