fb pixel KOMENTÁŘ: Důsledky pozdního kapitalismu: Dnešní matky makají za dva, aby mohly dotovat dospělé děti, které touží být celebritami – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Důsledky pozdního kapitalismu: Dnešní matky makají za dva, aby mohly dotovat dospělé děti, které touží být celebritami

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Světem internetu prolétl článek o matce influencera, která má dvě zaměstání, proto aby mohla svému synovi a jeho ženě dopřát cestování. Při ježdění po světě krmí mladý muž svůj instagramový profil fotografiemi svého potetovaného těla a záběry z všemožných koutů světa, které prolezl za máminy peníze. Na jeho místě bychom se ostudou propadli do země.

Martin Miko
Martin Miko 20.6.2019, 08:00

Vyžírka z Instáče

Všichni víme, že svět sociálních sítí je čím dál tím větší nesmysl. Na internetu nám pravidelně vyskakují reklamy na aplikace, které nám vyhladí vrásky, umožní nám vypadat štíhle, i když jsme obézní a vytvoří z nás celkově lepšího člověka. Je hezké, že na fotkách vypadáme skvěle, ale v reálném životě to z nás dělá akorát kretény, kteří žijí ve lži. Do toho všeho se na to mohou nabalovat i další špatné vlastnosti jako je sebestřednost, sobeckost a bezohlednost vůči ostatním; třeba své rodině.

Potetovaný influencer Catalin Onc a jeho žena Elena se rozhodli, že rozjedou instagramový účet s názvem Another Beatiful Day, na kterém budou sdílet jen krásné fotky ze zemí, které navštívili. Catalin se na profilu rovněž rád chlubí svými tetováními, která má po celém těle. Účet má něco málo přes 40 tisíc fanoušků, což je porovnání s českými celebritami opravdu zanedbatelné číslo. V posledních dnech se majitel tohoto účtu pochlubil tím, že jeho cestování platí maminka, za což schytal kritiku ze všech stran. Místo pokání ale ještě uspořádal sbírku, ve které chce vybrat zhruba čtvrt milionu korun, díky kterým se se svou ženou vydá na expedici po Africe.

Catalin je typickým příkladem člověka pozdního kapitalismu, který touží po lajcích a followerech na sociálních sítích a vůbec mu nepřijde hloupé brát si peníze od těžce pracující matky. Hlavní je pro něj jít si za svým snem, což je možnost stát se incluencerem, který se možná jednou bude živit tím, že bude na Instagramu sdílet videa a fotografie s odkazem na nákup oblečení nebo nové značky energetického nápoje.

A takhle si tu žijeme. Hloupí lidé si myslí, že jsou něco víc než ti druzí, protože peníze od pracovitých rodičů utrácí za nesmysly, kterými se chlubí na sociálních sítích. Zároveň věří, že počet lajků a sdílení jejich fotografie jim zvýší společenskou prestiž. Kdyby si Catalin se svou ženou na vše vydělali sami nebo si sehnali sponzora, nikdo by nic neřekl, ale okrádat vlastní matku a pokládat to za něco samozřejmého je nebetyčná drzost. Hlavně, že má na krku vytetovaný obří nápis "SVOBODA". Ten člověk musí být fakt debílek.

Dejte tomu počmáranému hipsterovi facku. Catalin není první ani poslední zbytečný zoufalec, co se přisál na svoje rodiče, protože chce být youtuber, influencer nebo instagramer. Matky a otcové všech jemu podobných, je nám líto. Vaše děti jsou pozérské nuly, který umí jenom brát a ne dávat.

A zde vás potěší vzpomínka na výbuch atomové bomby v přímém přenose.

Podobné články

Doporučujeme

Další články