fb pixel KOMENTÁŘ: Další výsměch filmovým fanouškům: Scenáristé se chystají zničit agenta 007, udělají z něj ženskou – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Další výsměch filmovým fanouškům: Scenáristé se chystají zničit agenta 007, udělají z něj ženskou

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Oblíbené filmy s nejpopulárnějším britským filmovým agentem už nikdy nebudou jako předtím. Podle všech informací má být totiž příštím agentem s povolením zabíjet černoška. James Bond má prý nadále zůstat James Bond, slibují tvůrci. Toho tradičně obsadí Daniel Craig.

Martin Miko
Martin Miko 15.7.2019, 16:07

Agentka 007? Proč se tohle děje?

Ano, konzervativní svět se opět zbláznil. V tomto případě tedy jen ve filmu. Podle deníku The Independent bude 25. pokračování oblíbeného filmu s Jamesem Bondem jinačí, než jsme zvyklí. Populární herec Daniel Craig, který se v hlavní roli objevil v posledních čtyřech bondovkách, prý ve filmu s pracovním názvem Bond 25 bude hrát ještě jednou, jenže co se bude dít dál? Novou agentkou 007 má být černošská herečka Lashana Lynch.

Tvůrci děj nové bondovky vysvětlují tak, že Daniel Graig bude sice nadále hrát Jamese Bonda, avšak o prostor ve filmu se podělí s britskou herečkou Lynch, která bude ve své roli figurovat jako náhrada 007 s cílem přivést vysloužilého agenta Bonda zpátky do služby jejího veličenstva. Tento krok film degraduje na úroveň nových Mužů v černém, ve kterém hraje jednoho z mužů žena. Nebo na úroveň Krotitelek duchů, které byly absolutní propadák. Doufáme, že se dočkáme například i remaku oblíbeného seriálu Sex ve městě, ve kterém bude senilní Sarah Jessica Parker popíjet Cosmopolitan s transexuálem, transgenderem a gerontofilem o tom, co nového zažívají v rámci svých vztahů.

Říkáem to samozřejmě v nadsázce, nicméně bourání těchto stereotypů v případě filmů s kanonickými postavami nepůsobí vůbec dobře v očích věrných fanoušků, kteří se na své oblíbené filmy těší právě kvůli notoricky známým hrdinům. Ano, je sice hezké, že se o tom pár dnů píše v médiích, nicméně pak se dočkáme většinou podprůměrného výsledku.

Agent 007 byl odjakživa muž ve slušivém obleku, který popíjel kvalitní alkohol, měl u sebe krásnou ženu a řídil rychlý automobil. To je přesně to, co návštěvníci kina od bondovky očekávají, tak proč jim to producenti filmu nechtějí dopřát? Jestli chtějí vytvořit nějakou ženskou agentku s povolením zabíjet, mají prostor vymyslet něco úplně nového. To by samozřejmě tolik lidí nezajímalo, protože James Bond má tradici, takže vnucují opačné pohlaví tam, kde nepatří. Je to správně?

Podle lidí z natáčecího štábu nového Jamese Bonda se dočkáme i scény, ve které bude chtít Daniel Craig Lashanu Lynch svádět. Ona mu samozřejmě dá košem. Takže se ženská síla opět ukáže v nějaké jen v kontrastu s mužskou a v nějaké uměle vykonstruované scéně, jako tomu bylo třeba v Captain Marvel nebo Avengers: Endgame? Děsíme se toho, že ano. Je to jako, kdybyste si v jídelně objednali smažák a hranolky a paní kuchařka by vám k tomu proti vaší vůli přidala knedlík. Prostě to vůbec nedává smysl.

Raději vytvořte samostatný film s ženskou tajnou špiónkou a bude klid. Jenže na to by asi nikdo nepřišel, že?

A zde vás překvapí eurobankovka s Karlem Gottem, na které chtějí lidé vydělat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články