GLOSA: Je libo Gottovu pamětní eurobankovku? Podnikaví obchodníci nelení, na Bazoši už se prodává za 17 tisíc – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Je libo Gottovu pamětní eurobankovku? Podnikaví obchodníci nelení, na Bazoši už se prodává za 17 tisíc

To je Kája! Ahoj, ahoj, Kájo. Ahoj. Já ťa znám! Ty mňa neznáš? To je jedno. Pojď, napijam se. Dám ti panáka. Pojď sa ožrat! + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Neděle proběhla ve znamení 80. narozenin Karla Gotta, které byly ozvláštněny prodejem limitované pamětní eurobankovky s jeho podobiznou. Vyrobeno bylo pouze 5 tisíc kusů a zájem byl enormní. Na koho se nedostalo, má možnost si tuto bankovku pořídit u překupníků za cenu okolo 15 tisíc korun, ačkoliv nákupní cena byla pouhých 50 Kč. Kšeft je kšeft.

Martin Miko
Martin Miko 15.7.2019, 11:06

Mám styl Čendy

Neděle 14. července patřila našemu nejpopulárnějšímu zpěvákovi Karlovi Gottovi, který oslavil 80. narozeniny a s tím í více než půl století na hudební scéně. Této historické události jste se zkrátka nevyhnuli, ať jste zapli rádio, internet nebo televizi. Karel byl všude, a dokonce i na limitovaných eurobankovskách, které si jeho fanoušci mohli zakoupit v Praze v Jungmannově ulici v rámci speciálního vydání pamětní edice eurobankovek s hodnotou 0 eur. Na bankovce byla samozřejmě podobizna Karla Gotta.

Někteří šílenci ve frontě stáli už od čtvrtka, takže si člověk připadal, že jsou zpátky 70. léta a Hvězdné války jdou premiérově do kin. V neděli se fronta zvětšila až na několik set metrů. Vydáno bylo 5 tisíc kusů a každý si mohl odnést pouze 2 kusy. Všechny bankovky jsou navíc očíslované a podle toho, jaké číslo bude bankovka mít, takovou bude pro sběratele mít hodnotu. Celá akce nakonec trvala pouhé čtyři hodiny.

Z pamětní bankovky se ještě ten den stala poměrně cenná komodita, na které chtějí někteří jedinci vydělat mnohdy i neúměrné sumy. Například na webové stránce Bazoš.cz se bankovka s Gottem objevila i za cenu 17 tisíc korun, což je slušný byznys vzhledem k tomu, že pořizovací cena je pade a každý ze zájemců si mohl koupit 2 kusy. Jiní svoje bankovky draží na internetových aukcích a podle některých informací ji lze bez problémů prodat za cenu okolo 8 tisíc korun. Otázkou je, jestli se to prodejcům vyplatí, když vezmeme ohled na to, že někteří stáli ve frontě od čtvrtka, aby bankovky získali a následně je se ziskem prodali. Mnohým by se spíš vyplatilo jít normálně do práce.

Díky speciálnímu sériovému číslu a ochranným prvkům, jako je hologram nebo mikrotisk, který se používá při výrobě skutečných bankovek, nemusíte mít strach, že narazíte na falzifikát. Bankovky jsou dokonce vyrobeny ze stoprocentního bavlněného papíru.

A zde se dozvíte, proč veganští rodiče krmí svoje dětí sójou a kukuřicí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články