KOMENTÁŘ: Chceme levnější mobilní data! Češi už byli dlouho okrádáni operátory, neomezené tarify si zaslouží – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Chceme levnější mobilní data! Češi už byli dlouho okrádáni operátory, neomezené tarify si zaslouží

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Češi stále platí za data skoro nejvíc v celé Evropě a od operátorů neustále slyší jen výmluvy, proč ceny tarifů nelze snížit. A pak se najednou zjeví T-Mobile a daruje všem svým zákazníkům neomezená data na celé léto, čímž prodá obrovské množství SIM karet. Už aby se na trhu objevil čtvrtý mobilní operátor.

Martin Miko
Martin Miko 14.7.2019, 09:00

Češi chtějí mobilní data

V Česku je oproti zbytku Evropy používání mobilních dat stále šíleně drahé, což nás jako uživatele velmi trápí. Na pobočce nebo na internetu vám každý z mobilních operátorů nabídne téměř totožnou nabídku a pokud někde nemáte známé nebo vysmlouvaný firemní tarif, platíte nesmyslně vysoké paušální částky za minimum volných gigabytů dat ve vašem mobilním telefonu. V rozhovorech se stále objevují ředitelé společností, kteří znovu a pořád dokola vysvětlují, proč platíme tak šíleně vysoké ceny. Operátoři to vlastně dělají pro naše dobro, abychom více používali pevný internet a připojení k wi-fi.

A z ničeho nic se přijde T-Mobile s nabídkou neomezených dat zdarma po celé léto. Nabídka platí i pro majitele předplacených karet, takže se najednou stane, že je o SIM karty od T-Mobile neuvěřitelný zájem, což zapříčiní to, že se na některých místech v republice dokonce vyprodají. Ano, Češi mají opravdu tak velký zájem o data, jenže operátoři dělají, že to nevidí a dále po nás chtějí mnohdy i 150 korun za jeden ubohý gigabyte dat. Tak se dělá byznys.

Legenda o přetížené síti

Jak je možné, že si T-Mobile může dovolit poskytnout všem svým zákazníkům na celé léto neomezená data zdarma, když ředitel Vodafone v rozhovorech s médii vypráví pohádky o tom, že je to nemožné, protože to síť neunese? Dostáváme se tu pak do stupidního kruhu, ve kterém slyšíme, že tarify jsou drahé, protože máme mnohem lepší pokrytí signálu a infrastrukturu než jinde, ale zároveň nelze zavádět neomezená mobilní data, protože to naše infrastruktura nezvládne. Uznáváme, že to chce mít odvahu, přijít na interview do některého z velkých deníků a vyprávět tam tyto začarované bludy. Nevěříme tomu, že ve vedení mobilních operátorů jsou natolik hloupí lidé, aby dokázali prezentovat takovéto nesmysly a zároveň jim věřit. Vy snad ano?

Nejde přeci do nekonečna, abychom byli svědky toho, jak naši operátoři brzdí technický pokrok tím, že nám nebudou poskytovat data. Tedy budou, ale za nechutně vysoké ceny, při kterých si rychle rozmyslíte, jestli v kavárně budete, nebo nebudete škemrat o heslo na wi-fi. Například takové O2 vám je schopno nabídnout za 749 Kč neomezený tarif na volání a SMS a k tomu 3 GB. Tomuhle se v roce 2019 říká vyspělá nabídka služeb...

Operátory by vyléčilo, kdyby se na trhu objevil nový kůň, který by cenu dat snížil na polovinu. To by se divili, jak rychle by původní hráči zareagovali a garantujeme vám, že do druhého dne by ostatní operátoři, kteří vás dlouhá léta okrádali, měli stejné ceny jako náš prozatím vysněný čtvrtý zachránce. Je očividné, že lidé chtějí data, tak jim je dejte, milí operátoři. Chápeme, že kšeft je kšeft, jenže když je zlevníte na polovinu, tak lidé prosurfují dvakrát tolik, víme?

A zde vás překvapí muž z Pardubic, který si nechal vytetovat Alzáka kvůli mobilnímu telefonu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu