fb pixel Komentář: Český slavík je stejně prestižní jako český knedlík. Nezaslouží si ani komentář – G.cz
Vyhledávání

Komentář: Český slavík je stejně prestižní jako český knedlík. Nezaslouží si ani komentář

Zdroj: tv nova

Kdo se ještě pozastavuje nad anketní fraškou zvanou Český slavík Mattoni, měl by si najít něco lepšího na práci.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 30.11.2015, 15:32

Opět se stalo to, co jsme očekávali a co bylo předpovězeno. Lůza ocenila kulturní ‚lůzry‘ a my svou pozornost a energii můžeme opět zaměřit nějakým smysluplným směrem.

Zatímco ještě předloni kolem sebe Slavík šířil auru „politicky korektní soutěže pro všechny pozitivní a nevkusné lidičky“, když z řad potenciálních laureátů vyřadil sarkastického horrorcoreového Řezníka, letos jsme mohli tiše přihlížet tomu, jak se o ceny vítězů spolu s popovými kolotočáři v čele s Luckou Bílou, Kabáty a nejobjevnějším objevem Slzou podělili podprůměrně talentovaní náckové Ortel.

Narůstající xenofobní nálada v naší vlasti tak dosáhla dalšího stupně, obzvlášť v momentě, kdy se během vyhlašování hudebních ‚anticen‘ celá Státní opera radostně roztleskala.

Přetvářka, nebo spíš podprůměrná inteligence všech přítomných v kombinaci s rádoby slavnostní atmosférou tolik známou z českých televizních estrád, by se dala krájet a prodávat po kilech.

Nezbývá proto než vyřknout ortel, že cena Českého slavíka Mattoni má zhruba stejnou prestiž jako soutěž o nejlepší český knedlík.

Na facebooku Českého slavíka Mattoni se navíc včera objevilo toto uvědomělé prohlášení. Tak ještě, že neshledali jednoznačný důvod do hlasování zasáhnout. To je hlavní!

Vážení příznivci populární hudby,
jsme si vědomi, že umístění některých skupin či interpretů v anketě může vzbudit u části z vás rozpaky nebo nesouhlas. Stejně jako každý rok jsme po skončení hlasování pečlivě posoudili, zda hlasování pro všechny interprety proběhlo v souladu se zveřejněnými pravidly, nebo jestli jednotliví interpreti či skupiny nějakým způsobem tato pravidla neporušují. I když u některých lze říci, že se jejich tvorba pohybuje na hraně přípustného, neshledali jsme jednoznačný důvod do hlasování zasáhnout. V tomto duchu vyzněl také rozbor právní kanceláře, který jsme si nechali vypracovat, i konzultace se znalcem. To samozřejmě neznamená, že se jako pořadatel ankety ztotožňujeme s některými názory prezentovanými v textech, nebo jiných projevech hudebníků. V této souvislosti chceme připomenout, že anketa nevytváří populární hudbu, je pouze jejím odrazem. Jakýmsi zrcadlem, které dnes, stejně jako mnohokrát v minulosti, odráží nálady lidí v naší společnosti.

Ag. Musica Bohemica

A kdyby vás zajímalo, jak celá tahle ostuda začala, TADY se dozvíte víc.

Podobné články

Doporučujeme

Další články