fb pixel Jdu blejt, velebnosti! Nejpekelnější hudební anketa Český Slavík Mattoni zveřejnila své průběžné pořadí – G.cz
Vyhledávání

Jdu blejt, velebnosti! Nejpekelnější hudební anketa Český Slavík Mattoni zveřejnila své průběžné pořadí

Jedna z nejzbytečnějších, nejoslizlejších a nejtrapnějších událostí roku, 50. ročník vyhlášení nehudebních cen Český Slavík Mattoni si opět zadělala na slušné PR. Tentokrát se o něj postarali náckové ze skupiny Ortel!

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 6.11.2015, 11:50

Zapálení podporovatelé, neutrální pozorovatelé i zarytí odpůrci vysmívané hudební ankety si možná vzpomenou na předloňskou kauzu, kdy horrorcoreový rapper Řezník, který exceloval v kategorii Hvězda internetu, musel ze soutěže odstoupit, protože vedení evidentně nechápe ironii a usneslo na tom, že jeho texty jsou pro tak prestižní anketu příliš vulgární.

Když se však v úterý objevil na facebookových stránkách 'Slavíka' průběžný seznam hlavních favoritů, mezi nimiž kraluje skupina Ortel i jejich leader Tomáš Ortel, nabízí se otázka, jestli si organizátoři tak trochu nenadělali do úst.

Skupina, která má na svém kontě takové hudební skvosty, jako je například tato 'překrásná vlastenecká píseň' Zůstaň mým domovem.

Osvícenecká antiislámská balada Mešita si na internetu vysloužila pozornost už více než dvou milionů následovatelů a nejen její text, ale i komentáře ve vláknech pod ní by stály za důkladné prozkoumání s ohledem na Zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon, paragrafy 196, 197a a 198a.

Pomineme-li fakt, že většina hlasujících v této anketě by měla být zbavena hlasovacího práva pro nedostatek soudnosti, organizátoři by svou soudnost měli alespoň předstírat a udržet si svůj dvacetiletý standard. To znamená: za žádnou cenu k národním hrdinům Kabátům a nemocnému Karlovi Gottovi (kterému samozřejmě letošního Slavíka i brzké uzdravení z celého srdce přejeme), nepouštět žádné nováčky, které by jejich vítězství mohli nějakým způsobem ohrozit! Kor když letos slavíme tu padesátku.

A TADY si přečtěte 28 věcí, které nastanou, až Karel Gott zemře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články