fb pixel Klenot a Masakr: Zahraniční hity vs. české cover verze, 4.díl – G.cz
Vyhledávání

Klenot a Masakr: Zahraniční hity vs. české cover verze, 4.díl

Co je „české“, nemusí nutně býti i „hezké“.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 4.2.2015, 11:56

Vážně jsem si nějakou dobu chtěla se všemi klenoty, masakry, hudebními zhovadilostmi a perličkami dát na chvíli pauzu. Jenže to bych uplynulý víkend nesměla slyšet pecky, které na Moravě pouští Český rozhlas. Uši mi přímo nekrvácely, spíš jsem jen čuměla, že moje babča si u nich vesele pobrukuje, nevěda ani, co poslouchá. Babča naštěstí nezná ani internet, tak jí nebudu kazit ideály. Tady máte zase další pětku perliček. Je to české fakt tak hezké?

1. Bryan Adams vs. Leona Machálková: Everything I Do, I Do It For You (Konec dětských snů)

Nemusím ani shánět druhé video s Bryanem Adamsem, protože tady máte hvězdný duet, všechno dohromady. Český cover i originál. Já mám všehovšudy jasno. Sledovat tenhle kousek je mírně řečeno trochu trapný zážitek.

2. Roy Orbison vs. Karel Zich: Oh pretty woman (Honem honem)

3. Abba vs. Věra Špinarová: Knowing Me, Knowing You (Slunečné pobřeží)

Po revivalech Abby jsme my Češi jak zběsilí. A cover od Věry Špinarové nepřijde zas jako učiněný masakr. Text je celkem dobrý a i když nejsem jejím oddaným

fandou, dá se poslouchat.

+ Abba vs. Těžkej Pokondr

Když jsme zrovna u TOHOTO songu – nemůžeme opomenout dva týpky, co si právě na coverech slavnějších hitů vybudovali svoji kariéru. Poslechněte si obrovský sentiment mé generace, která Těžké Pokondry poslouchala prakticky ještě v plenkách. Tahle upatlaná hovadinka trhala bránice našich rodičů a my jsme jen přiblble zírali a nechápali. Pokondři jsou prostě pojmem sami o sobě. Tady ty pop music klučíky máte.

4. Vangelis vs. Daniel Hůlka: Conquest of paradise (Ráj)

Přelomový okamžik v kariéře Daniela Hůlky. Tady se zaměřte i na samotný videoklip, kdy týpek zahazuje do moře klíč na utahování matek. Skvostně hluboká básnická metafora.

5. Slade vs. Arakain: Far Far Away (Dál, dál se ptej)

Aleš Brichta z legendárního originálu vytvořil takový zvláštní mix. Český text se spíš hodí k brnkání na nilonku u táboráku a to v rockovém hávu své slavné předloze ani po paty nesahá. Trapný, smutný pokus.

Předchozí díl s odkazy na ostatní předešlé najdete TADY.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články