Kimové vynalezli hamburger a nemusí na WC: 10 mýtů o báječné rodině severokorejských vůdců

V podstatě bůh s neomezenou mocí, kterému neuškodí sebevětší skandál a jehož posvátnou auru živí a chrání parta propagandistických zaměstnanců, vyzbrojená polopravdami a mýty. To sedí nejen na českého premiéra Andreje Babiše, ale taky třeba na severokorejského vůdce Kim Čong-una. Veselý tloušťík ale jen navazuje na úspěšnou tradici své diktátorské rodiny.

Boží vládci

16. února 1941 se vylíhnul Kim Čong-il a v Severní Koreji zimu vystřídalo jaro. Skvělý vůdce přišel na svět na vrcholku posvátné hory a zároveň s ním se na nebesích objevila nová hvězda. Takhle to alespoň severokorejští pohlaváři prezentují. Podle střízlivějších zdrojů se někdejší asijský tyran prostě obyčejně narodil v sibiřském Vjatskoji poblíž Chabarovsku. Ale to je pro udržení kultu osobnosti příliš jednoduché, víme?

Severní Koreu ovládá tvrdá diktatura a i když někdejší vůdce už není mezi živými, jeho syn Kim Čong-un za něj hravě převzal štafetu. O nich obou koluje řada fantastický legend, kterými tamní propagandisté udržují lid v klidu a poslušnosti. Vybrali jsme deset těch vůbec nejbizarnějších. A ano, většina Severokorejců tomu, co najdete v galerii níže, vážně věří...

A tady čtěte, co se stalo severokorejské fanynce, když na OH zatleskala americké reprezentaci.


Komentáře

Doporučeno pro vás