fb pixel Happy Birthday, Comrade Kim! 10 snímků na kterých severokorejský vůdce pozoruje věci – G.cz
Vyhledávání

Happy Birthday, Comrade Kim! 10 snímků na kterých severokorejský vůdce pozoruje věci

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Kim Čong-un, nejslavnější asijský diktátor a nový kamarád Donalda Trumpa, dnes slaví narozeniny. Brutální diktátor komunistického skanzenu má jednu oblíbenou činnost - velice rád pozoruje věci a nechává se u toho fotit.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 8.1.2019, 08:00

Kolik svíček bude mít Kim na dortu?

S Kimem je to asi jako s vaší tetou - nechce nikomu říct, kolik mu je vlastně let. Údaje se liší a jisté je jen to, že se narodil 8. ledna. Podle oficiálních severokorejských zdrojů se Kim narodil v roce 1982, nicméně, většina zahraničních expertů si myslí, že se jedná o vymyšlený údaj. Proč by si ale někdo upravoval datum narození?

Na rok 1982 totiž připadá 70. výročí narození Kimova děda a zakladatele celé KLDR Kim Ir-sena a zároveň v ten den měl i 40. narozeniny otec současného vládce Kim Čong-il, který se ale ve skutečnosti narodil už v roce 1941 a své narození si také nechal posunout. Jižní Korea tvrdí, že se Kim Čong-un narodil až v roce 1983 a Spojené státy jeho narození posunuli rovnou do orwellovského roku 1984, což potvrdil i Kimův velký obdivovatel, výstřední basketbalista Dennis Rodman.

No, tak či tak jsme dali dohromady galerii našich oblíbených snímků, na nichž severokorejský vůdce hledí na nejrůznější věci...

A tady si nastudujte 7 jistých důvodů, proč budeme v roce 2019 chudší než loni.

Podobné články

Doporučujeme

Další články