Kdo bude za 30 let vládnout Česku? 6 katastrofických scénářů – G.cz
Vyhledávání

Kdo bude za 30 let vládnout Česku? 6 katastrofických scénářů

Žijeme v historicky nejdelším období míru. Války i občanské nepokoje se nám vyhýbají už skoro sedmdesát let – a je jasné, že to musí jednou skončit. Před kým se mocný český národ skloní tentokrát?

Jarda Sauer
Jarda Sauer 18.7.2014, 21:00

   

1. Rusové (pravděpodobnost: 50 %)

rusko manglermuldoon.blogspot.com Současná situace mezi Ruskem a Ukrajinou je víc než třaskavá – a na rozdíl od bojů v Afghánistánu nebo v afrických zemích, jež s klidem sledujeme z gauče ve zprávách, se tentokrát může válčit poměrně blízko u našich hranic. Až psychopat Putin konečně mávne paží a pošle tanky a bombardéry, EU se zmůže maximálně na rozhořčené protestní nóty. Rusko Ukrajinu spolkne, a protože s jídlem roste chuť, bude na řadě už jen Slovensko a my. Jak dlouho potrvá, než všech 14 našich gripenů bude sestřeleno? Čtyři minuty? Ten slovník ruštiny po rodičích ještě nevyhazujte.  

2. Číňané (pravděpodobnost: 20 %)

čína splatter.com Je jich moc a potřebují prostor. Mají nejvíc peněz a se zarážející lehkostí dokážou kopírovat západní zbraně. Až se jednoho dne Čína rozhodne, že už ji nebaví být jen zdrojem levné pracovní síly, budeme mít problém. Ne tedy, že by se Číňané nějak extra zajímali právě o Česko – ale v jejich generálním štábu určitě leží plány na to, jak obsadit Japonsko a všechny menší sousedy a z Ameriky a Evropy pro jistotu udělat radioaktivní pustinu.  

3. Němci (pravděpodobnost: 15 %)

německo thejournal.ie S Německem jsme v nějakém více či méně dobrovolném svazku byli v minulosti poměrně často. A kdo říká, že se to nemůže opakovat? Němci jsou momentálně nejsilnějším evropským národem a možná by nám ani nemuseli vyhlásit válku – třeba se k nim Česko připojí dobrovolně, právě proto, aby mělo větší šanci proti kolosům typu Rusko nebo Čína. Můžeme jen doufat, že by k nám budou chovat hezky, protože nás v podstatě mají rádi – takovým tím způsobem, jako máte rádi svého mladšího a trochu zanedbaného bratrance.  

4. Slováci (pravděpodobnost 15 %)

slováci theepochtimes.com Nepodceňujme Slováky! Sice věříme tomu, že jsou to naši bratia a nic zlého by nám neprovedli, ale to si Ábel myslel o Kainovi taky. Dobře vědí, že jich je méně, ale jdou na věc chytře – místo frontálního útoku nám už dávno vpadly jejich záškodnické jednotky do týla. Třeba v Praze je už teď Slováků ještě víc než Moraváků; potkat na Václaváku někoho, kdo umí česky, je skoro zázrak. Stačí ještě pár let této blahosklonné nevědomosti, a za chvíli budeme mít na prezidentské vlajce valašku a drevokocúra.  

5. Romové (pravděpodobnost: 5 %)

romové reddit.com Oficiálně se k romské národnosti hlásí asi 13 tisíc občanů ČR, ale odhady nejrůznějších organizací se shodují na tom, že u nás Romů žije daleko více – 250 až 300 tisíc. Většinová společnost je nemá ráda, oni se na oplátku necítí být svázáni hodnotami, které většina považuje za normální. Nedělejme si iluze, nezlepší se to. Už proto, že Romů přibývá závratným tempem, zatímco "bílé" české rodiny si dávají s dětmi na čas a pak mají jednoho rozmazleného fracka, který se neumí ani ohánět nožem. První masové protesty už v několika městech proběhly, za pár let bude situace ještě mnohem vyhrocenější a čeká nás buď rázné politické řešení, nebo občanská válka. Naší jedinou výhodou je, že Romové nemají povahu na nějaký organizovaný odpor.  

6. Islamisté (pravděpodobnost: 4 %)

islamisti painfultruths.typepad.com Spíš než otevřený vojenský konflikt nám hrozí to, co můžeme pozorovat třeba v Německu, Holandsku nebo Francii či Anglii – plíživá islamizace "skrze dělohy". Přistěhovalci z muslimských zemí jsou zprvu pokorní, takřka neviditelní, ale během dvou generací jejich počet vzroste tak zásadní měrou, že se politici začnou zajímat o jejich hlasy. A tak muslimům ustupují: Stavějí se mešity, na školách se zakazuje vepřové, o Vánocích se na náměstích nerozsvěcují stromečky. Chybí jen krok k povinné četbě koránu, kamenování a sekání hlav. Vzhledem k současné situaci ale je nebezpečí přeměny Česka na islámský stát jen teoretické. Zatím.   Třeba ale bude všechno jinak a budeme se dál radovat ze spokojeného a klidného života v míru a blahobytu. A budeme mít čas na svoje podivné koníčky!    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články