Kámen, nůžky, papír jako boss nebo jako Sheldon? – G.cz
Vyhledávání

Kámen, nůžky, papír jako boss nebo jako Sheldon?

Čínani to prokecli. Hra Kámen, nůžky, papír vůbec není o štěstí. Podívejte se, jak na to, abyste pokaždé zvítězili. Nebo, což je nakonec mnohem zábavnější než pořád vyhrávat, se inspirujte Sheldonem z Teorie velkého třesku a rozšiřte repertoár.

Elsa K.
Elsa K. 17.5.2014, 19:36

  rock-paper-scissors-poor-edward--large-msg-13403568826 Čínští vědci se rozhodli odtajnit výherní strategii oblíbené dětské hry Kámen, nůžky, papír. Oslovili 360 studentů, které rozdělili do šesti skupin. Pak je požádali, aby odehráli v náhodném párování 300 kol. Za každé odškrtnuté kolo dostávali malou odměnu, aby vydrželi hrát dostatečně dlouho a po pár kolech neodpadli. Vědci pak vyhodnotili nejlepší výherní strategii. Tady ji máte: Pokud jste vyhráli minulé kolo:

  • pomocí kamene - další kolo dejte nůžky
  • pomocí nůžek - další kolo dejte papír
  •  pomocí papíru - další kolo dejte kámen
Pokud jste prohráli minulé kolo (a váš protihráč tento článek ještě nečetl):
  • pomocí kamene - další kolo dejte nůžky
  • pomocí nůžek - další kolo dejte papír
  • pomocí papíru - další kolo dejte kámen
Pokud jste prohráli minulé kolo (a váš protihráč tento článek již četl):
  • pomocí kamene - další kolo dejte papír
  • pomocí nůžek - další kolo dejte kámen
  • pomocí papíru - další kolo dejte nůžky
rock_paper_scissors__hitler   Akorát, že výše uvedený postup je tak komplikovaný, že si ho prakticky nelze zapamatovat. Leda byste si ho nechali vytetovat na ruku. To by ale od vás mohl spoluhráč opisovat/otransformovávat dlaň. Takže pokud nemáte fotografickou paměť, hrajte Kámen, nůžky, papír dál postaru a spoléhejte na štěstí. Koneckonců, o tom to přece celé je. Kdybyste každou hru vyhráli, brzy by vás to omrzelo.   Kelsey-Heinrichs Autor: Kelsey Heinrichs   Pokud už vás to omrzelo tak jako tak, zkuste Sheldonovu rozšířenou verzi v českém překladu překřtěnou na "Kámen, nůžky, papír, tapír, Spock" (v původním překladu je místo tapíra ještěr). Zde je názorná ukázka:
  Kromě obligátního „kámen ztupí nůžky", „papír obalí kámen" a „nůžky rozstřihnou papír" se repertoár destrukce rozšiřuje o: Spock rozlomí nůžky, Spock nechá vypařit kámen, papír usvědčí Spocka, tapír (ještěr) otráví Spocka, kámen rozdrtí tapíra (ještěra), tapír (ještěr)  sežere papír a nůžky ustřihnou hlavu tapírovi (ještěrovi). Zde ještě názornější ukázka: sheldon2 Zdroj: www.lide.uhk.cz sheldon1   Tak příjemnou zábavu, ať už se rozhodnete soupeřům nedat šanci, nebo jim naopak dát těch šancí víc. Rock-Paper-Scissors  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články