Kam o víkendu? Dejte si pivo s prezidentem Zemanem! – G.cz
Vyhledávání

Kam o víkendu? Dejte si pivo s prezidentem Zemanem!

Tohle není žádná reklama ani PR. Pražská hospoda U starý svině je nám zkrátka sympatická, protože má koule.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 27.5.2017, 07:25

Říkalo se, že po listopadu 1989 zmizely politické vtipy, narážky a jinotaje – prostě celá ta sebezáchovná eruptivní kreativita lidí sevřených bolševickou totalitou, kteří si potají udržovali zdravý rozum humorem o papaláších a vysmívání se režimu. Hospoda na pražském Bohdalci ale dokazuje, že to naštěstí není pravda. Pořád se ještě umíme vysmát politikům způsobem, který je sice zcela očividný, ale zároveň právně nenapadnutelný.

Proč by nemohla mít hospoda ve výloze portrét ctihodného pana prezidenta, že? Je to přece výraz úcty k hlavě státu... A „urážlivý“ název hospody? „Snad si nemyslíte, pane policisto, že to má nějakou souvislost s Milošem Zemanem? Vy ji tam snad vidíte? Ale to jste řekl vy!“ Takhle nějak by asi proběhl hypotetický dialog hospodského s příliš aktivními bengy.

„Stará svině není žádná zkurvená restaurace,” dočtete se na jejím webu. „Stará svině je obyčejná hospoda. Čili nečekejte stříbro, věčně se připitoměle usmívajícího vrchního číšníka s motýlkem, jídelní lístek zvící telefonního seznamu ani nápojový lístek o sedmi set třiceti položkách. Pivo, rum, zelená a něco navíc a vždy nějaké jídlo. Proč U starý svině, nechť si každý zjistí sám, či si sám vytvoří názor. Má-li někdo za to, že hospoda se zove po mně, nechť má i nadále. Nevyvracím to, nechť si každý myslí, co chce. O hospodě samotné není třeba psát. Ti, co chodí, vědí. Ti, co chtějí zjistit, přijdou či začnou chodit. S úsměvem to jde vždy líp!“

Kdo si tam chcete zajít na pivo: U plynárny 863/77, Praha 10, ustarysvine.cz. Nám hned naskočil slavný citát z úvodu Švejka:

„Bretschneider umlkl a díval se zklamaně po pusté hospodě. 'Tady kdysi visel obraz císaře pána,' ozval se opět po chvíli, 'právě tam, kde teď visí zrcadlo.'
'Jó, to mají pravdu,' odpověděl pan Palivec, 'visel tam a sraly na něj mouchy, tak jsem ho dal na půdu. To víte, ještě by si někdo mohl dovolit nějakou poznámku a mohly by být z toho nepříjemnosti. Copak to potřebuju?"

A TADY si přečtěte, proč Miloš Zeman udělí milost vězni z Azkabanu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články