Johna McClanea ve Smrtonosné pasti mohl hrát Sinatra, nakonec to byl Bruce Willis. Ten během natáčení dočasně ohluchl – G.cz
Vyhledávání

Johna McClanea ve Smrtonosné pasti mohl hrát Sinatra, nakonec to byl Bruce Willis. Ten během natáčení dočasně ohluchl

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Smrtonosná past z roku 1988 patří nejen k populárním vánočním snímkům, ale taky je začátkem jedné z nejoblíbenějších akčních filmových sérií americké kinematografie. Věděli jste, že...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.11.2019, 09:20

Tanečník McClane

Smrtonosná past, Die Hard, Die Slowly, Action Skyscraper nebo The Glass Trap. Snímek Johna McTiernana z roku 1988 dostal v různých, především evropských státech od filmových distributorů různá jména, všechna ale skrývají příběh geniálního souboje mezi charismatickým Johnem McClanem (Bruce Willis) a slizce skvělým padouchem Hansem Gruberem (Alan Rickman).

Pro Willise se McClane stal jednou z nejtypičtějších rolí, původně ji ale tvůrci snímku nabízeli Franku Sinatrovi, a to i když mu bylo v době natáčení už přes sedmdesát. Proč? Smrtonosná past je totiž adaptací knihy Rodericka Thorpa a Sinatra hrál právě McClane v jiném snímku podle jeho literárního díla, a to v kousku Detektiv z roku 1968.

Naštěstí pro všechny Sinatra nabídku odmítnul, a tak se zrodil kultovní první díl úspěšné série, která vlastně stále definitivně nekončí. Příští rok nás totiž čeká další kousek, zatím s pracovním názvem "McClane", který je založen na komiksové sérii z let 2009 až 2010. Jaké to bude, to můžeme zatím jen hádat. Nebo raději věnujeme část dílo číslo dvě, který dávají dnes ve 20 hodin na Prima Cool. A další možností, kterou nabízíme, je dozvědět se pár málo známých a parádních zajímavostí o legendární jedničce v galerii tady:

A pokud nemáte dost, tady jsou další filmové zajímavosti, pro změnu o thrilleru Červený drak.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu