fb pixel Johna McClanea ve Smrtonosné pasti mohl hrát Sinatra, nakonec to byl Bruce Willis. Ten během natáčení dočasně ohluchl – G.cz
Vyhledávání

Johna McClanea ve Smrtonosné pasti mohl hrát Sinatra, nakonec to byl Bruce Willis. Ten během natáčení dočasně ohluchl

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Smrtonosná past z roku 1988 patří nejen k populárním vánočním snímkům, ale taky je začátkem jedné z nejoblíbenějších akčních filmových sérií americké kinematografie. Věděli jste, že...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 9.11.2021, 09:17

Tanečník McClane

Smrtonosná past, Die Hard, Die Slowly, Action Skyscraper nebo The Glass Trap. Snímek Johna McTiernana z roku 1988 dostal v různých, především evropských státech, od filmových distributorů různá jména. Všechna ale skrývají příběh geniálního souboje mezi charismatickým Johnem McClanem (Bruce Willis) a slizce skvělým padouchem Hansem Gruberem (Alan Rickman).

Pro Willise se McClane stal jednou z nejtypičtějších rolí, původně ji ale tvůrci snímku nabízeli Franku Sinatrovi, a to i když mu bylo v době natáčení už přes sedmdesát. Proč? Smrtonosná past je totiž adaptací knihy Rodericka Thorpa a Sinatra hrál právě McClanea v jiném snímku podle jeho literárního díla, a to v kousku Detektiv z roku 1968.

Naštěstí pro všechny Sinatra nabídku odmítnul, a tak se zrodil kultovní první díl úspěšné série. Šestý díl ikonické akční série Smrtonosná past (s jednoduchým názvem McClane) se připravoval dlouhých pět let, nakonec se ho ale bohužel nedočkáme. Jeho producent Lorenzo di Bonaventura totiž oznámil, že byl projekt oficiálně zrušen. Neschválilo ho vedení konglomerátu Disney, který koupil původního držitele práv, studio 20th Century Fox.

Pokud vás zajímají některé zásadní zajímavosti o tomto akčním kultu, doporučujeme si projet následující galerii.

A pokud nemáte dost, tady jsou další filmové zajímavosti, pro změnu o thrilleru Červený drak.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články