fb pixel Kanibala už hrát nechtěl: Červeného draka vzal Hopkins jen z morální povinnosti připomenout divákům, že Hannibal Lecter není postava k obdivování – G.cz
Vyhledávání

Kanibala už hrát nechtěl: Červeného draka vzal Hopkins jen z morální povinnosti připomenout divákům, že Hannibal Lecter není postava k obdivování

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Hannibal „kanibal“ Lecter patří k nejslavnějším a nejoblíbenějším padouchům ve filmové historii. Díky Mlčení jehňátek a démonickému ztvárnění postavy Anthonym Hopkinsem se stal miláčkem publika, to ale nebylo úplně záměrem rozhodně ne pro oscarového herce, který se k postavě vrátil dvakrát, naposledy ve filmu Červený drak, a ne úplně plánovaně. Nýbrž kvůli tomu, aby divákům připomněl, co je Lecter doopravdy zač.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.11.2019, 08:59

Třikrát a dost

Ačkoliv Anthony Hopkins za svůj život ztvárnil řadu charakterních a velkých rolí, do povědomí širokého publika se zapsal především jako geniální psychiatr-intelektuál se zálibou v lidském mase, Hannibal „kanibal“ Lecter. Za ztvárnění jednoho z nejoblíbenějších filmových padouchů ostatně dostal svého dosud jediného Oscara.

Po Mlčení jehňátek se do role vrátil ve snímku Hannibal a pak ještě jednou, a to v závěru celé trilogie s názvem Červený drak. Snímek začíná dopadením Hannibala Lectera agentem Willem Grahamem (Edward Norton). Ten po velkém příběhu odejde do ústraní, je ale povolán, aby pomohl kolegům s vyšetřováním případu jiného vraždícího maniaka. I když se mu moc nechce, musí se Graham střetnout se svou nemesis, aby z ní vytáhl cenné informace, které nikdo jiný než další zabiják prostě nepochopí.

Hopkinsovi se uhlazeného pojídače lidského masa potřetí už moc hrát nechtělo. Byl poměrně dlouho nerozhodnutý a režisér si v záloze držel Tima Rotha, který by ho v roli případně nahradil. Když potom Hopkins souhlasil, médiím ještě před natáčením rovnou hlásil, že to je opravdu naposledy. Hlavním důvodem, proč se herec rozhodl ještě jednou obléci Lecterův vězeňský úbor, bylo prý to, že si podle herce veřejnost Hannibala zbytečně idealizovala a vnímala ho spíš jako anti-hrdinu než vyloženě padoucha. Hopkins tak chtěl ještě jednou zkusit publiku zdůraznit, že jeho kanibal není ničím jiným než šíleným a nelítostným vrahem, který si nezaslouží ani obdiv, ani soucit.

Co dalšího o slavném filmu nevíte? Určitě třeba to, že „červeného draka“ Francise Dolarhyda chtěl původně hrát zpěvák Michael Jackson. Proč to nevyšlo a další zajímavá fakta se dozvíte v galerii tady:

A tady se podívejte na zajímavosti z filmu, kterým to s "Hannibalem kanibalem" všechno začalo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články