fb pixel "Jestli jde vaše fifina vyfotit, tak vám asi nevadí, že ji někdo fotí," říká muž ve středních letech k aktuální kauze z pražské MHD – G.cz
Vyhledávání

"Jestli jde vaše fifina vyfotit, tak vám asi nevadí, že ji někdo fotí," říká muž ve středních letech k aktuální kauze z pražské MHD

Zdroj: Profimedia.cz

Tento týden se nám urodila velká spousta kauz, jejíchž hlavním hybatelem byl Bílý muž ve středních letech. Celulitida na ženách, tetování na ženách, nevědomé fotografování žen v MHD a jejich následné hodnocení na internetu... Nebylo by správné hodnotit to všechno bez toho, aniž bychom si pozvali přímo člena komunity, proto dnes vítáme v redakci bílého muže ve středních letech.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.7.2020, 16:49

K věci s těmi nejpovolanějšími

Když se něco děje, my o tom chceme vědět. Ale to není vše! Ještě k tomu chcem i znát pohled někoho, komu se to děje. Posledních pár dní, zřejmě vinou teplotních výkyvů a erupcí na slunci, přineslo několik kauz, v nichž muži středního věku veřejně hovořili o věcech, které se jich vůbec netýkají - o ženách, jejich vzhledu a postavách. Ať už trollící "kauza hnusné tetování" publicisty Radovana Vávry, výkřik neznámého uživatele Twitteru o tom, že "celulitida na dvacetileté holce není normální" nebo asi nejzávažnější případ, kauza postaršího pána, který v pražské MHD fotil klíny nic netušících dam a slečen, to vše si zaslouží vyjádření toho nejpovolanějšího.

Vážení čtenáři, vítejte u první ze série rozhovorů K věci, v jejímž rámci vyzpovídáme vždy ty nejpovolanější z jejich názoru na aktuální palčivé problémy společnosti. Tenotkrát jsme si, jak už jste se jistě dovtípili, pozvali právě jednoho takového bílého muže ve středních letech, dobrý den...

Dobrý den, pane redaktore, ale to jste nemusel takhle zdůrazňovat, že jsem bílý muž. Já se třeba nevnímám přes barvu své kůže. To dělají hlavně černí lidé.

No jasně. To je… to je jasný, no. Jaká byla cesta vůbec?

Ale, velice pohodlná. Musel jsem tedy metrem, protože jedno auto má manželka a to druhé je v servisu.

Obě vaše dvě auta byla nedostupná.

Já vím, co si myslíte, pane redaktore. Ale kdybyste si pořád nekupoval videohry a avotoasty a začal podnikat už v devadesátkách, kdy lítaly prachy vzduchem, taky jste mohl mít dvě auta.

Já skončil střední uprostřed první finanční krize.

Někdo říká krize, někdo říká příležitost. Všechno je to o přístupu.

Takže cesta byla fajn?

Ale jo. Holky si pořád stěžujou na cesty městskou, kolik je okolo úchyláků, ale já nic takovýho neviděl.

Myslíte, že to může mít spojitost s tím, že jste pětačtyřicátník s lehkou nadváhou a rukama jako lopaty, takže i kdyby někdo měl tenhle podivně specifický fetiš, museli by být na vaše obtěžování v tramvaji aspoň tři? Že je třeba trochu snažší léčit si komplexy na drobné dívce, co se nemůže bránit?

No, tak samozřejmě to v tom hrát roli může, ale hlavně, a na to nezapomínejme, hlavně se nemaj ženy oblíkat jako flundry. To jsou tílečka a sukýnky a pak se diví, že na ně vůbec někdo kouká.

Máte na sobě triko bez rukávů a na zahradě chodíte výhradně bez trika. Není to pokrytectví?

Není.

Dobře. Já jsem rád, že o tom mluvíme, protože první kauzou je dnes muž, který si fotil v MHD dívčí klíny. Co si myslíte o takovém jednání?

Tak, jestli se daly vyfotit, tak to asi něco říká, ne?

Co to říká?

No tak… jestli jako jde vaše fifina vyfotit, tak vám asi nevadí, že ji někdo fotí, žejo.

Fifina, říkáte. Není to podle vás hrubé narušní soukromí, sexuální obtěžování?

Obtěžování to není, když se jí ani nedotkl, to zas nehysterčeme. Jako asi to správný není, kdybych já chtěl vidět vyfocenou k***u, tak si najdu na Facebooku tu Gretu, ne. Ha ha ha.

Víte, co je smutné, bílý muži ve středních letech? Že na vaše poměry je to vlastně docela povedený vtip.

Ne asi, to já hned pošlu řetězákem známým.

Toho muže, co si fotil dívčí klíny, muž vyvedl z tramvaje, propleskl ho a vymazal mu foťák, mimochodem.

No vidíte, a to schvalujete! A přitom je to stejné narušení osobních práv… jak pošlu ten řetězák, tady na to kliknu?

Tady na to kliknete a pak zadáváte adresy...

Jasný, díky. No, a to schvalujete a přitom je to stejný narušení osobních práv jako to focení, jak jste říkal.

A tady se rozhodnete to bránit, ale tam ne.

Ha, odesláno!

No, tak jdeme raději dál. Novinář Radovan Vávra sdílel tweet, ve kterém říká, že, a teď cituji: “Tetování je hnusný na každém, ale na hezkých holkách je to úplná hrůza.”

A to asi jenom tak srandoval.

Ano, to dokonce přiznal, že to byl trolling.

A vsadím se, že potetovaný ženský se mohly v komentářích zbláznit, ne? He he he.

Někdo trollil nazpátek, někdo se pokoušel být trapně nad věcí, spousta lidí se musela vyjádřit prostě proto, aby se vyjádřila. Twitter.

Twitter, no.

Ale větší otázka zůstává: můžeme se na ženy zlobit, že se nechají vyprovokovat takovou pitominou, když je to jenom špička ledovce?

Hele, špička ženský nikdy nevadí.

Já normálně budu předstírat, že jste to neřekl, a budu pokračovat. Ptám se proto, že ženy třeba potetované, s barevnými vlasy nebo nějakým specifickým stylem oblékání, poslouchají podobné nevyžádané rady a připomínky od lidí jako jste vy, jakt, nonstop. Můžeme se na hněvat, že se nakonec nechají vytočit Radovanem Vávrou?

Poslyšte, pane redaktore, vy se těch ženskejch nějak zastáváte.

To je proto, že když napíšu ještě tři feministické články, přijdou mi peníze od Sorose. A pak dostanu razítko a mám nárok na sex.

Kde?

Zpátky k otázce. Nemají ženy nárok na to, aby byly trochu citlivé na muže, jako jste vy nebo Radovan Vávra, kteří jim říkají, co mají a nemají dělat se svým tělem? Ať už jde o kérky nebo třeba potraty?

Hele, tak jsou citlivý, no. Chlap by se z toho nezhroutil.

Nepohádal jste se tuhle se svou ženou, protože vás nutila, ať vyhodíte ty staré jehličkové maskáče?

Mluví o tom furt!

A na rozdíl od vás má vaše žena pravdu. Teď k poslední kauze. Na Twitteru se rozjela debata o tom, že muži nemají právo urážlivě komentovat dívčí tělo, zvlášť ohledně něčeho, nad čím nemají kontrolu. Konkrétně se mluvilo o celulitidě a-

Hele, a víte, proč maj ženský celulitidu a chlapi ne?

Kvůli vyšší hladině estrogenu.

Teď jste to zkazil, ten vtip, měl jste říct: nevim.

Ale já ten vtip znám a je příšerný celých těch třicet let, co ho říkáte.

Zas necenzurujte, skončíme jak v Německu. Víte, proč maj ženský celulitidu a chlapi ne?

...Nevím...

Protože je to hnusný!

No, tak děkujeme za názor a doufáme, že se příště znovu dorazíte podělit.

No nevím, vy si tady jedete agitku a to se mi úplně nezdá. Ale ještě byste se přště ptali nějaký genderfluidní osoby tento... tmavé pleti, že jo. Tak já přijdu rád. Radši.

Budeme se těšit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články