fb pixel Jen "nepatřičný intimní kontakt": Nejsledovanější milostný skandál v historii Bílého domu dal Monice Lewinské nálepku na zbytek života – G.cz
Vyhledávání

Jen "nepatřičný intimní kontakt": Nejsledovanější milostný skandál v historii Bílého domu dal Monice Lewinské nálepku na zbytek života

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Své 46. narozeniny dnes slaví žena, která byla v polovině 90. let pravděpodobně nejsledovanější stážistkou v USA díky své milostné aféře s americkým prezidentem Billem Clintonem. Ano, řeč je samozřejmě o legendární utěšitelce Monice Lewinské.

Martin Miko
Martin Miko 23.7.2019, 17:29

Za všechno může stážistka Monika

Bylo jí 22, když v roce 1995 dostudovala psychologii na Lewis & Clark College. Ve stejném roce se přihlásila na pozici stážistky v Pentagonu a Bílém domě, kde se setkala i se samotným prezidentem USA Billem Clintonem, kterému bylo tehdy skoro 50 let. Slovo dalo slovo a z nevinné stáže se nakonec stal milostný poměr, který zahrnoval 9 orálních sexů a slavnou skrvnu genetického materiálu Billa Clintona na Moničiných modrých šatech, což prokázaly testy DNA (dva roky po aféře). Z tohoto románku se nakonec stala jedna z nejsledovanějších kauz, která tehdy Clintona málem stála prezidentský mandát.

Proč tolik povyku vlastně pro nic? Nutno podotknout, že o sexuálním poměru mezi Clintonem a Lewinskou informovala americká média zhruba 2 roky poté, co se odehrál, tedy na začátku roku 1998. Od té doby se nepsalo téměř celý rok o ničem jiném a kauza byla propírána ve všech médiích na titulních stranách. O kauze se vědělo v podstatě všechno od A do Z a věnovali se jí vyšetřovatelé, kteří chtěli Clintona obvinit z křivopřísežnictví a maření spravedlnosti, což nakonec Senát v roce 1999 zamítl a Bill Clinton mohl nadále vykonávat unkci prezidenta.

Clinton v srpnu 1998 označil svůj prohřešek s Lewinskou jako nepatřičný intimní kontakt, z čehož se stala legendární hláška po celé USA.

Veřejnost mu tento hřích v podstatě neměla ani za zlé a dvě třetiny Američanů si podle průzkumu veřejného mínění během vyšetřování mysleli, že Clintonova milostná aféra není důvodem k odstoupení z funkce prezidenta. Nakonec se ukázalo, že v mnohých okolnostech Clinton zatajoval některé informace, a dokonce lživě svědčil, což přiznal až v lednu 2001, když byl poslední den v pozici prezidenta.

Od tohoto skandálu, který se v médiích označoval jako „Monikagate“ uteklo už přes 21 let, Lewinská se za něj rodině Clintonových však oficiálně omluvila až loni. Nesmíme ovšem zapomenout na to, že díky této aféře se z Moniky stala absolutní superstar a žena, kterou dodnes zná celý svět. Stala se součástí americké popkultury, napsala knihu, a dokonce založila i vlastní módní značku The Real Monica Inc v rámci, které prodává kabelky, které navrhuje.

Clinton se omluvil celé USA za to, že veřejně lhal, za což nakonec musel zaplatit pokutu ve výši 25 tisíc dolarů a navíc dostal zákat vykonávat právní praxi po dobu 5 let.

A zde můžete zavzpomínat na legendární zpěvačku Amy Winehouse.

Podobné články

Doporučujeme

Další články