fb pixel Jedineční Už jsme doma zahrají dnes v šest v ROCK CAFÉ. Pro dobrou věc! – G.cz
Vyhledávání

Jedineční Už jsme doma zahrají dnes v šest v ROCK CAFÉ. Pro dobrou věc!

Zdroj: www.kulturadodomu.cz

Projekt Kultura do domu je v plném proudu a vy tak budete mít i dnes možnost užít si další hudební vystoupení. Tentokrát se k vám do obýváku v šest večer nastěhuje kapela Už jsme doma, která hraje hudbu, jakou nikde jinde u nás, ale ani v zahraničí nenajdete.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 16.4.2020, 17:00

A je tady další koncert z pražského klubu ROCK CAFÉ pro všechny, kteří nějakým způsobem pomáhají v této době koronavirové ostatním. Ale sledovat vystoupení skupiny Už jsme doma určitě můžou i ti, kteří pomáhají jen tím, že nikde necourají a zůstávají pěkně doma.

Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou Už jsme doma hraje, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, jež oplývají silnou energií. Snad i prot/o jejich publikum s nimi nestárne. Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. Záleží na každém tónu, detailu, kázni kapely a podobně jako v symfonickém orchestru tu hrají muzikanti podle partitury.

A zajímavá součást kapely, de facto taký její nedílný rukopis, je její vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek.

Kapela Už jsme doma, která letos slaví 35 let, si speciálně pro tento koncert připravila malinko odlišný playlist, než od svého prvního streamovaného koncertu. Takže nezapomeňte sledovat livestream na Facebooku Géčka dnes v 18.00 hodin. Bude to jízda. A kapelu i klub můžete podpořit zde: www.kulturadodomu.cz/ujd .

A těšte se na další koncerty, které díky projektu Kultura do domu organizátoři chystají.

Podobné články

Doporučujeme

Další články