Proč si tetujeme znamení „středníku“ ?

Co pro nás znamená vytetované interpunkční znaménko? Znáte jeho příběh?

Až už máte rádi tetování, či ne nebo jste barevní a vyšperkovaní od hlavy až k patě, u sebe (i u druhých) se občas zamýšlíte nad významem trvalých obrázků v kůži. Šlo vám jen o krásu, nebo to nepříjemné sezení u tatéra mělo mít i hlubší význam? A víte, co doopravdy na kůži nosíte - ať už jde i o velmi malé tetování?

Například takové interpunkční znaménko - středník. Poslední dobou je velice populární jako malá, nenápadná kérka, většinou v okolí zápěstí. Co ale vůbec znamená? Středník má funkci mezi tečkou a čárkou - odděluje části vět, ale výrazněji než čárka. A překvapivě si ho stále častěji necháváme tetovat. Proč se nám tak líbí? Znáte počátek tohoto trendu?

Opravdu se dá najít - a to v americkém Wisconsinu u Amy Bluel. Dívčin otec před dvěma lety spáchal sebevraždu. A protože Amy chtěla svého svého otce uctít a zároveň rozšířit ponětí o duševních chorobách, založila neziskovou organizaci Projekt Středník. Jeho cílem je podpořit a obnovit naději lidí, kteří trpí např. závislostí, depresemi, sebepoškozováním či přemýšlí o sebevraždě. Pro ně je právě poznávacím znamením nakreslený nebo vytetovaný středník - a Projekt Středník je právě tímto povzbuzuje, aby sdíleli své znamení a dokázali o nich i mluvit.

"Středník se používá ve chvíli, kdy autor může ukončit větu, ale rozhodne se, že tak neučiní. Autorem jste vy a věta je váš život."

Tahle malá malůvka a tetování mají tedy sdělit, že nikdy nejste sami - naopak je kolem vás spousta dalších lidí, kteří prochází podobnými problémy (a také mají svůj vlastní "středník"). Webovky Projektu Středníku můžete vidět zde.

A tady máte 12 drsných tetování ruských kriminálníků.


Komentáře

Doporučeno pro vás