12 drsných tetování ruských kriminálníků (i s vysvětlivkami) – G.cz
Vyhledávání

12 drsných tetování ruských kriminálníků (i s vysvětlivkami)

Kérky, které vznikly za katrem, mluví jasnou řečí.

Elsa K.
Elsa K. 28.4.2018, 16:33

Arkady Bronnikov - přední ruský odborník na tetovací ikonografii - byl kriminalistickým expertem na ministerstvu vnitra tehdejší SSSR více než 30 let. V rámci svých povinností navštívil řadu nápravných zařízení na Urale a Sibiři, kde s vězni rozmlouval a fotografoval je. Díky své sbírce tetování pomohl vyřešit spoustu kriminálních případů po celém Rusku. Podle ničeho jiného se totiž pachatel nebo mrtvola nedají identifikovat jednodušeji.

Tradice vězeňského tetování v Rusku nemá ve světě obdoby. Zdejší tetování jsou vlastně svébytným komunikačním systémem - každý obrázek něco znamená a pomáhá tak ostatním orientovat se v hierarchii. Na tělech vězňů si můžete číst celé životní příběhy a často se dozvíte, co jsou vlastně zač.

K některým tetováním přicházejí vězni nedobrovolně, např. pedofilové. "Trestná" tetování, jejichž vytvoření pekelně bolí, bývají umisťována většinou na čelo, aby bylo každému hned jasné, o jaké zrůdy jde. Některé zločiny se prostě ani ve vězení neodpouští.

Klasicky vězeňsky namodralá tetování se provádějí velmi zvláštním "inkoustem". Většinou se zapálí špička boty a popel z ní se smíchá s lidskou močí. Do kůže se aplikuje kytarovou strunou připevněnou na elektrickém holicím strojku. Pro masochisty a tatéry sadisty ideální...

1. Tento zločinec se svým tetováním chtěl přiblížit opravdovým kápům.

a-vor-v-zakone Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Z omalovánek na jeho těle vyplývá, že přijal mentalitu zločince. Ale protože to není tzv. vor v zakone (zloděj ze zákona, zloděj podle práva - profesionální respektovaný zkušený zločinec, který si své postavení vydobyl svou kriminální kariérou a který svou funkci vykonává až do své, často předčasné, smrti), nemá na sobě žádné hvězdy, které by svými cípy označovaly počet let strávených za mřížemi, je patrné, že se jen snaží působit mocně. Ale ostatní mu to příliš nežerou.

2. Prométheus

B Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Tetování tohoto výtečníka má znázorňovat mýtus o Prométheovi, který se pokusil ukrást Bohům oheň, za což byl navěky připoután ke skále. Plachetnice značí, že její nositel nevykonává běžnou práci a také vězně náchylného k útěkářství.

3. Spoléhej se jen sám na sebe

C Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Písmena vytetovaná na kloubech dávají dohromady jméno Nadya - zřejmě láska. Symboly vytetované na jednotlivých prstech mají svůj jasný význam. Obrázek na ukazováčku znamená "spoléhej se jen sám na sebe", kříž na prostředníčku značí kapsáře, symbol na malíčku znamená tzv. temný život - větší než malé množství času stráveného v kobce na samotce. Lebka, zkřížené hnáty, zbraň a písmeno K (killer) označují vraha.

4. Pouze neštěstí už od útlého věku

D Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Na pravé noze má tento vězeň vytetován nápis SLON - skládá se z počátečních písmen slov (v překladu): "pouze neštěstí od útlého věku". Dýka, karty a peníze značí věci, které přinášejí zkázu. Text v horní části levé končetiny hlásá: "Nemnoho silnic jsme sešly", na koleni má vytetováno slovo "láska". Divadelní masky na pravé noze představují Komedii (před uvězněním) a Tragédii (po uvěznění).

5. Feťák a autorita

E Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Had kolem krku je symbolem drogové závislosti. Madona s dítětem patří mezi jeden z nejpopulárnějších tetovacích motivů ruských zločinců. Může mít více významů. Může symbolizovat věrnost klanu nebo víru, že Matka Boží odrazí zlo (zajímalo by nás, kam pak odrazí to vnitřní) nebo také to, že jeho nositel je ve vězení už od velmi útlého věku.

6. Gay

F Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

A máme tu další kriminální hvězdu. Medaile na hrudi pocházejí z předrevolučního období a značí odpor vůči sovětskému režimu. Oči v podbřišku označují homosexuála - s různě dlouhým nosem...

7. Muslim

G Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Už jenom rysy tohoto vězně naznačují, že není Rus. Pochází z některé z muslimských zemí. Na rameni má vytetováno "Pamatuj na mě, nezapomeň na mě" a "Čekal jsem na Tebe 15 let". Na břiše má vytetovanou mešitu s půlměsícem. Není to autoritativní zloděj, ale tetováním se snažil zvýšit své postavení v rámci věznice. Maják na paži označuje touhu po svobodě. Každé pouto na zápěstí označuje 5 let strávených ve vězení.

8. Ďábelská nenávist vůči systému

H Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Ďáblové vytetovaní na ramenou tohoto muže zobrazují nenávist k autoritám a vězeňskému systému. Tento typ tetování známý jako "škleb" zobrazuje cenění zubů vůči systému. Často bývá doprovázen antisovětskými texty.

9. K dispozici pro další vraždy

I Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Tento vrah má na rameni "inkoustem" napsáno: "Děkuji ti, drahá vlasti, za své zničené mládí." Sobě poděkovat ale zapomněl. Dýka procházející hrdlem znamená, že spáchal vraždu ve vězení a je k dispozici pro další zabíjení. Kapky krve mohou znamenat počet spáchaných vražd. Lenin je pro mnoho zločinců boss - pakhan (kmotr ruské Bratvy - mafie) - komunistické strany. Písmena BOP, která bývají vytetována pod jeho obrazem, mohou znamenat buďto "vůdce říjnové revoluce" nebo také ruské slovo "vor" - zloděj.

10. Vězení jako univerzita zločinu

v Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

"Vězení je univerzitou zločinu." Toto sdělení je jasné jako facka. Člověk, který je odsouzen za drobný přestupek ve vězení radikálně "zlepší" své zločinecké dovednosti. Ostatní se s ním o ně rádi podělí. Takže pokud někdo spáchal zločin nechtěně, až z vězení vyjde, bude je páchat jak na běžícím pásu a naprosto cíleně a profesionálně.

11. Člověk člověku vlkem

r Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Na břiše má tenhle týpek napsáno: "Člověk člověku vlkem", na pažích pak: "Žij v hříchu, zemři ve smíchu". Pirát s nožem v zubech je často doprovázen nápisem IRA (Idu rezat Aktiv - zabíjím aktivisty). Patří mezi vězně, kteří se odmítají podrobit vězeňským pravidlům, mají sklon k brutalitě a sadismu a otevřeně negativní postoj k aktivistům - vězňům, kteří spolupracují s vězeňskými orgány.

12. Všechno vidím

orel Foto: Arkady Bronnikov, Zdroj: fuel-design.com

Dvojhlavý orel je ruský státní symbol z doby Petra Velikého (ze 17. století). V roce 1993 nahradil symbol srpu a kladiva a stal se opětovně erbem Ruské federace. Tato fotografie byla ale pořízena ještě před pádem režimu a označuje silný odpor vůči němu. Socha svobody znamená touhu po svobodě a tmavá postava se zbraní v ruce označuje připravenost páchat násilí a vraždit. Oči znamenají "Všechno vidím a často se dívám" - neboli vězeňského "dozorce". Na paži pod lebkou je vytetován latinský nápis "Memento mori" - Pamatuj na smrt.

A TADY si přečtěte, jaké to je, když spadnete přímo do sopky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články