Jak získat občanství Liberlandu? Jakub Horák v rozhovoru s prezidentem Vítem Jedličkou, který tento stát založil

Obrázek uživatele Martin Miko
20.03.2019, 16:35

Další díl pořadu Eccentric Talk, kterým vás již tradičně provází marketér a spisovatel Jakub Horák, je tu. Tentokrát s Vítem Jedličkou, zakladatelem Svobodné republiky Liberland, kterou založil před čtyřmi lety a stal se jejím prvním prezidentem.

Rozhovor o Liberlandu

Pojem Liberland proběhl nejen českými médii před pár lety a způsobil poprask. Lze doopravdy vytvořit vlastní stát a vytvořit si v něm své vlastní zákony? Vít Jedlička založil Svobodnou republiku Liberland jakožto nikým neuznaný mikrostát v dubnu 2015. Rozkládá se na ploše zhruba sedmi kilometrů čtverečních mezi Chorvatskem a Srbskem.

Občanství v zemi získáte za10 tisíc zásluh neboli merit. Jedna zásluha vyjde na jeden dolar, ale lze si ji i odpracovat, jak uvádí Wikipedie. Jak to chodí v Liberlandu doopravdy? Jaké má se svým mikrostátem Vít Jedlička plány? Je o občanství vůbec ještě zájem? Mnoho otázek se v tuto chvíli rodí v našich hlavách, avšak odpověď na některé z nich získáme jen zkouknutím rozhovoru s Jakubem Horákem, který rozhodně doporučujeme.

Jakub Horák není jen jedním z nejznámnějších českých marketingových expertů a odborníků na politický marketing, rovněž je i majitelem klubu Eccentric, který se nachází v Praze. V minulosti jsme se mohli těšit z jeho rozhovorů s lihovarníkem Martinem Žufánkem nebo prasynovcem Antonína Švehly.

A tady už slíbený třetí díl pořadu Eccentric Talk Jakuba Horáka:

A zde se dozvíte, že na konci měsíce skončí aplikace Letgo.


Komentáře

Doporučeno pro vás