Jak vyléčit největší český mindrák? Dejme sociální dávky pracujícím. Nebo rovnou všem – G.cz
Vyhledávání

Jak vyléčit největší český mindrák? Dejme sociální dávky pracujícím. Nebo rovnou všem

Představte si situaci, kdy by se v Čechách rozhodlo, že na sociální dávky dosáhne jen pracující člověk. Lidé, kteří by pracovat nechtěli, by nedostali nic. V některých severských zemích dostávají finanční příspěvky například studenti, kteří při vysokoškolském studiu pracují v oboru a dělají si praxi. Motivovat pracující dalšími penězi by přesvědčilo líné lidi k tomu jít do práce. Pořád totiž žijeme v zemi, kde se vyplácí nemakat. A nebo je tu ještě druhá možnost; dávky úplně pro všechny.

Martin Miko
Martin Miko 22.8.2018, 16:00

Prachy pro všechny

Čechům chybí pozitivní motivace. Kdyby stát rozhodl, že vytvoří sociální dávky naopak (říkejme jim třeba antisociální dávky nebo podpora v zaměstnanosti), tak by to spoustu líných lidí povzbudilo k tomu začít chodit do práce. Vžijte se do role sociálního případu, kterému se prostě nechce pracovat, protože si jednoduchou matematikou spočítá, že dostane příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a tak dále, takže získá téměř stejně peněz jako za lecjakou práci.

Lepší je se flákat za 13 tisíc měsíčně, než makat za kasou za 15. To snad dá rozum. Kdyby však pracují člověk dostal ke svým 15 tisícům dalších 10 jako antisociální dávku, tak by se mu rozhodně lépe dýchalo. A zároveň, pokud by zdravý líný člověk přestal dostávat dávky, jelikož pracovat nechce z důvodu, že se mu to nevyplatí, tak by si hodně rychle rozmyslel, jestli je lepší nemít nic nebo „skoro“ průměrnou českou mzdu.

Samozřejmě, že se těžko posuzuje lenost a parazitování na systému od nonstop neúspěšného uchazeče o zaměstnání. Další úrovní by bylo, kdyby každý občan ČR dostával od svých 18 let částku 10 tisíc měsíčně. Zrušili by se tím pádem úřady práce a všechny úřady, které přidělují sociální podporu. Zároveň by se ušetřilo i na úřednících a sociálních pracovnících, které zatěžují státní systém. Konečně by měl dávky každý a nikdo by se závistivě nehádal.

Sociální dávky pro všechny Čechy by možná vyléčily jeden z největších mindráků, co jako národ máme. Pak by se tu žilo krásně!

A zde je 5 fake facebookových událostí, na kterých byste neměli chybět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články