fb pixel Jak rozmrazit přední okno během vteřiny a zpacifikovat zamlžená okna? Nečekaně jednoduše! – G.cz
Vyhledávání

Jak rozmrazit přední okno během vteřiny a zpacifikovat zamlžená okna? Nečekaně jednoduše!

V lednu nás zřejmě čekají mrazy s plnou parádou a nekompromisně budeme po ránu škrábat. Nějakou chvilku tahle předehra krásného dne ještě potrvá. Co takhle tenhle otravný ranní rituál obehrát?

Radka Pružinová
Radka Pružinová 17.12.2017, 08:00
Ujistěte se ale, že stříkáte sprej jen na sklo. Dlouhodobější a přímý kontakt s lakem může způsobit jeho poškození. Na stěrače nemá zředěný líh žádné nežádoucí účinky.

Pokud máte ráno času nazbyt a k tomu dost peněz na benzín, stačí nastartovat auto s desetiminutovým předstihem. Pokud si vzpomenete večer předem, funguje i deka rozprostřená na předním skle a přivřená do dveří. Případně můžete použít kýbl s horkou vodou (ale pozor, nesmí být horká moc, jinak sklo praskne).

V případě, že ráno pravidelně budík třikrát posunete a nestačíte se ani nasnídat, zkuste tuhle fintu:
Smíchejte 1 díl vody s 2 díly čistého lihu (případně isopropylalkoholu), který koupíte v lékárně. Aplikujte na sklo rozprašovačem. Led roztaje během několika málo okamžiků. Směs nezmrzne, proto ji s sebou můžete vozit klidně autem za jakéhokoli počasí.

A jak zabránit zamlžování oken zevnitř?

Možná tomu nebudete chtít věřit, ale může vám v tom pomoct gel na holení. Podívejte se na tenhle praktický srovnávací test. Gel na holení plně nahradí speciální přípravek proti mlžení.

A nakonec se ještě podívejte, jak krásně umí mrznout mýdlové bubliny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články