fb pixel Jak roky plynou s TV Primou: 5 kultovních pořadů naší druhé nejstarší televizní stanice, které z nás vychovaly kvalitní lidi – G.cz
Vyhledávání

Jak roky plynou s TV Primou: 5 kultovních pořadů naší druhé nejstarší televizní stanice, které z nás vychovaly kvalitní lidi

Kdyby byl Bůh, tohle by nikdy nedopustil + DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Před 26 lety začala Televize Prima, tehdy ještě pod názvem FTV Premiéra, oficiálně vysílat. O rok později už se z ní stala druhá nejstarší celoplošná televizní stanice, která nám za ta léta dokázala přinést spousty kvalitních pořadů, za které vřele děkujeme.

Martin Miko
Martin Miko 20.6.2019, 16:18

Prima je príma!

Prima je prima, protože nás za ta léta obohatila mnoha geniálními pořady, za které jsme jí vděční. Sice to jeden čas vypadalo, že ji převálcuje Nova, jenže pak nastal jakýsi zlom a kvalita pořadů šla rapidně nahoru. Nutno podotknout, že nikdo v naší redakci nevlastní televizi, protože nechceme platit koncesionářské poplatky sluníčkářské ČT, která vysílá akorát zprivatizované pořady na objednávku. Nicméně paměť nám stále slouží, takže nyní zavzpomínáme na to nejlepší, co nám Prima za ty roky dala.

1. TV Bomba

Víte, co bylo hned po České sodě nejvtipnější českou satirou? Geniální pořad TV Bomba, který měli na starost Bára Osvaldová a Marek Vašut. Dodnes s úsměvem na tváři vzpomínáme na parodii Kelly Family. Ta byla naprosto geniální.

2. Vyvolení

Revoluční reality show Vyvolení z roku 2005, která spočívala v tom, že se skupina lidí zavřela ve vile a celá republika s nadšením sledovala, jestli dojde k hádkám, sexu nebo zešílení někoho z nich. Na vše postupně došlo a finále této soutěže sledovalo 2 207 000 diváků. Vítěz tohoto prapodivného fenoménu získal 11 milionů korun za to, že se v televizi ostříhal a několikrát všechny seřval. Nádhera.

3. Rodinná pouta (VKV)

V roce 2004 se Prima rozhodla, že začne natáčet svůj vlastní nekonečný seriál po vzoru Tak jde čas. O rok později si totéž usmyslela konkurenční Nova, a tak vznikla Ulice. Žánr tzv. mýdlové opery spočívá v tom, že spousta lidí má mezi sebou spoustu vztahů, stupidních dialogů a nelogických zvratů v chování. Většině republiky však tyto „výplně“ televizního vysílání přijdou skvělé, protože dokáží plnohodnotně nahradit jejich marné životy. Ulice běží dodnes, Rodinná pouta, později zvaná Vékávéčka, nikoliv. Bohužel.

4. Ano, šéfe!

Díky tomuto gastronomickému pořadu jsme konečně nahlédli do zákulisí kuchyň českých restaurací a hospod a díky Zdeňkovi Pohlreichovi se celý náš národ stal odborníky na restauratérství. Češi ze dne na den přestali jíst kuřečí plátek s broskví a zatoužili po normálním jídle. Od roku 2009, kdy se pořad začal vysílat, se toho v českých restauracích hodně změnilo. Poděkujte Pohlreichovi.

5. Prostřeno

Koncept tohoto pořadu je jednoduchý. Každý týden musí 5 lidí pohostit jeden druhého u sebe doma a ukázat ostatním, kdo je nejlepší hostitel a kdo umí nejlépe vařit. Na konci každého večera probíhá hlasování, které rozhodne o vítězi. Ten si odnese poměrně vysokou částku peněz, která se pohybuje mezi 50 a 70 tisíci korunami. Nejedná se však o běžný gastronomický pořad, nýbrž o bizarní podivanou s podivíny, nastrčenými herci, trollingem od Kazmy a samozřejmě šmejděníčkem v cizích domovech. Geniální záležitost, která člověka nikdy neomrzí.

Na jaký pořad z dílny TV Prima vzpomínáte nejraději vy? Napište nám do komentářů.

A zde vás rozhodně naštve potetovaný influencer, kterému vše platí dodnes jeho maminka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články